Filip Filipović Foto: Peđa Milosavljević/Starsport

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku rezultatom 12:9 u utakmici za plasman od petog do devetog mesta na Evropskom prvenstvu.

„Delfini” su uprkos porazu u četvrtfinalu od Španije uspeli da usmere misli ka narednom protivniku i vrate se na pobednički kolosek. Izabranici Dejana Savića su odlično počeli meč, ali su Grci imali spreman odgovor pa je prva četvrtina završena nerešenim rezultatom (3:3).

Rezultatska neizvesnost obeležila je i narednu deonicu koja je pogotkom Stefana Mitrovića pripala Srbiji. Golovima Dedovića i Filipovića Srbija je u trećoj četvrtini uspela da stekne osetniju prednost koju su u poslednjih osam minuta pogocima očuvali Vico i Mitrović.

Naši vaterpolisti će se od Evropskog prvenstva oprostiti protiv Italije, duelom za peto mesto.

Srbija – Grčka 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2)

Bazen: Dunav arena. Sudije: Korizana (Poljska) i Ortega (Španija).

SRBIJA: G. Pjetlović, Mandić 1, Dedović 3, Ranđelović, Ćuk, Vico 2, Aleksić, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 3, B. Mitrović.

GRČKA: Emanuil, Konstantinos 1, Dimitrios, Kapocis, Funtulis 1, Papanastasiu 1, Dervisis, Argiropulos 1, Murukis, Kolomvos 2, Gunas, Vlahopulos 3, Galanidis.