Stefan Vujić Foto: EPA/VALDRIN XHEMAJ

Rukometaši Srbije poraženi su u Gracu od reprezentacije Belorusije na startu Evropskog prvenstva rezultatom 35:30, što će im otežati put u drugu rundu.

“Orlovi” su uprkos brojnim oscilacijama u igri dugo parirali raspoloženom rivalu. Održavali su rezultatski priključak do uvodnih minuta drugog poluvremena kad je Belorusija počela da stiče osetniju prednost.

Sjajnu igru saigrača u ofanzivi fenomenalnim odbranama upotpunio je golman Belorusije Saldatsenka koji je zaustavio čak deset udaraca naših rukometaša uz tri odbranjena sedmerca.

Nesigurnost u igri izabranika Nenada Peruničića odrazila se na rezultat pa je osam minuta pre kraja Srbija imala sedam golova zaostatka što se ispostavilo kao nedostižna razlika, pa će “orlovi”, put do naredne faze potražiti u susretima protiv Crne Gore i Hrvatske.

Srbija – Belorusija 30:35 (15:16)
SRBIJA: Cupara 3 odb, Ivanišević 4 odb – Mošić, Vujić 4, Sretenović 5, Crnoglavac 2, Đukić 1, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 2, Pušica 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 4, Marsenić 1.
BELORUSIJA: Matskevič 1+1 odb, Saldatsenka 10+3 odb – Bruka, Kuleš 5, Šilovič 5, Pukovski 3, Nikulenko 4, Šumak, Jurinok 3, Baranov 2, Lukjančuk 1, Padšivalov, Karalek 9, Vaidlupov 2, Bokan 1, Gajdučenko.