Slobodan Kovač, dosadašnji selektor odbojkaške reprezentacije Srbije, otkrio je da je u Odbojkaškom savezu Srbije radio bez ugovora više od godinu dana.

Sportsku javnost u Srbiji iznenadila je informacija da je OSS doneo odluku o prekidu saradnje sa Kovačem, a on je u izjavi za Nova.rs govorio detaljnije o statusu koji je imao pre nego što je saopšteno da više neće biti selektor reprezentacije:

„Ja nisam imao ugovor sa Savezom od kada mi se završio u januaru mesecu 2020. godine. Posle toga nismo potpisivali drugi ugovor, nemam ugovor sa Savezom da bi bio raskinut“, istakao je on u opširnom intervjuu za Nova.rs.

Kovač je na klupu Srbije seo u avgustu 2019. godine, i na prvom takmičenju je osvojio titulu prvaka Evrope. Ipak, nakon neuspeha u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, Kovačevi izabranici nisu uspeli da dođu ni to medalje na Evropskom prvenstvu, pošto su turnir u Poljkoj, Češkoj, Estoniji i Finskoj završili na četvrtom mestu.