Švajcarski skijaš Marko Odermat pobednik je trke veleslaloma koja je u okviru Svetskog kupa vožena u Kranjskoj Gori.

Odermat, koji je prvu vožnju završio na četvrtom mestu, do pobede je stigao vremenom od 2:12,87 minuta.

„Zaista ne znam kako sam ovo uspeo, bio sam umoran. Srećan sam zbog ovakvog skijanja“, rekao je Odermat.

Drugo mesto pripalo je njegovom sunarodniku Loiku Mejlaru, koji je zaostao 1,06 sekundi, dok je treće mesto zauzeo Austrijanac Štefan Brenštajner sa 1,09 sekundi zaostatka za pobednikom.

Dosadašnji vodeći u plasmanu veleslaloma, Francuz Aleksi Panturo osvojio je četvrto mesto sa 1,11 sekundi zaostatka za Odermatom.

U plasmanu veleslaloma, trku pre kraja, vodi Odermat sa 625 bodova, Panturo je drugi sa 600, dok je treći Hrvat Filip Zubčić sa 526.

Na tabeli generalnog plasmana, pet trka pre kraja, vodi Panturo sa 1.100 bodova, drugi je Odermat sa 1.069, a treći je Austrijanac Marko Švarc sa 718 bodova.

U nedelju se na Kranjskoj Gori održava slalomska trka.