Rukometašice Srbije savladale su Kazahstan u meču poslednjeg, trećeg kola kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre rezultatom 42:30.

Na samom početku utakmice u Đeru Srbija je pokazala da želi pobedu, preko Katarine Krpež Šlezak, Tamare Radivojeviće i Jovane Kovačević su stigle do 4:0, potom 9:3, ali je Kazahstan serijom 5-1 uspeo da priđe na 10:8.

Ipak, reprezentativke Srbije su odgovorile novom serijom od 8-1, pa je već na poluvremenu rezultat bio ogromnih 23:16.

Tokom drugog poluvremena Kazahstanke su uspele da na momente priprete, smanje na četiri gola minusa, ali reprezentacija Srbije „prelomila“ susret u završnih pet minuta tokom kojih su igračice u belim dresovima postigle sedam golova, pa je na kraju na semaforu stajalo 42:30.

Nažalost, naša reprezentacija neće nastupiti u Tokiju, pošto su u Đeur prethodno bolje bile Rusija i Mađarska, zbog čega je meč poslednjeg kola protiv Kazahstana bio rezultatski nevažan.

Najefikasnija je bila Kovačevićeva sa osam golova, dok je Irina Aleksandrova pogodila mrežu Srbije devet puta.