Migel Oliveira, vozač ekipe KTM Teh3, pobedio je u poslednjoj ovosezonskoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Portugala.

Oliveira je na domaćoj stazi startovao sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja trke i ostvario drugu pobedu u sezoni. On je trku završio rezultatom 41 minut, 48,163 sekunde.

Drugo mesto zauzeo je Džek Miler iz Pramak Dukatija sa 3,193 sekunde zaostatka, a treći je bio vozač Petronas Jamahe Franko Morbideli sa zaostatkom od 3,298 sekundi.

Svetski šampion iz Suzukija Djoan Mir nije završio trku zbog kvara na motociklu.

Italijan Valentino Rosi trku je završio na 15. mestu, a poslednji put je vozio za Jamahu. On je sezonu završio na 12. mestu.

Titulu u konkurenciji konstruktora osvojio je Dukati, prvi put posle 2007. godine.

Više o samoj trci u Portugalu možete da pročitate na blogu bjbikers.comOVDE.