Odbojkašice Uba pobedile su na svom terenu ekipu TENT-a sa 3:2 u setovima (25:19, 24:26, 23:25, 25:13, 15:13), u trećoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije.

U vrlo uzbudljivom meču punom preokreta, domaće odbojkašice su napravile veliki korak ka tituli.

Ekipa Uba je dobila prvi set bez većih problema, ali je onda usledio preokret. U dva neizvesna seta TENT preokreće rezultat i dolazi na korak do pobede.

Ipak, odbojkašice Uba u četvrtom setu poptuno dominiraju i ubedljivo ga osvajaju, da bi u odlučujućem petom setu posle drame došle i do konačne pobede.

Posle gotovo dva sata igre, Ub je stigao do trijumfa i prednosti od 2:1 u seriji i nalazi se na korak od prve titule prvaka Srbije.

Ub su do pobede vodile Jelena Vulin sa 24 i Ljiljana Ranković sa 19 poena, dok su u redovima TENT-a po 15 poena upisale Saška Đurović i Ana Mitrović.

Četvrta utakmica igra se u subotu u Obrenovcu.