Odbojkašice Srbije osvojile su srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu za juniorke u Roterdamu.

One su u meču za zlato poražene od selekcije Italije u tri seta, sa 25:18, 25:20 i 25:23 za 85 minuta igre.

Smirenija igra Italije stvorila je rivalkama Srbije rezultatsku prednost, zahvaljujući kojoj je i rešen prvi set.

Drugi je prelomljen nakon što je Srbija stigla prednost Italijanki od četiri poena i izjednačila na 10:10. Tada je naš tim počeo da posustaje, protivnice su otišle na 16:14, a kasnije i 20:15 i drugi set je takođe ispušten.

Treći je bio najneizvesniji i u njemu su Srpkinje gubile četiri poena, pa su serijom povele sa 17:14 i ipak ispustile vođstvo.

Italija je na 21:21 napravila seriju od tri poena, što igračice u belim dresovima nisu ispratile i naše reprezentativke su ostale bez pobede i najsjajnijeg odličja.