Veliki uspeh srpskog rvanja.

Srpski rvač grčko-rimskim stilom Mate Nemeš osvojio je titulu šampiona sveta, u kategoriji do 67 kg, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Beogradu savladao Iranca Abdelhamida Geraeja rezultatom 5:4.

Nemeš je u polufinalu savladao Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana 5:2.

U prvom kolu bio je bolji od Indijca Ašu Ašua (9:0), zatim u osmini finala Turčina Murata Firata 10:2, da bi u četvrtfinalu savladao Poljaka Mateusa Bernateka 3:1.

Nemeš je doneo istorijsko četvrto zlato Srbiji, nakon što su prethodno zlatne medalje osvojili Ali Arsalan, Zurabi Datunašvili i Sebastijan Nađ.

Nađ osvojio je titulu prvaka sveta, u kategoriji do 63 kg, pošto je u finalu savladao Lerija Abuladžea iz Gruzije rezultatom 3:1.

Nađ je u polufinalu ubedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana 5:0.

Prethodno, u prvom kolu bio je bolji od Abdeldžebara Džebarija (7:1) iz Alžira, potom je u osmini finala rezultatom 5:1 savladao Razvana Arnauta iz Rumunije, dok je u četvrtfinalu pobedio Hračjua Pogosjana iz Jermenije 4:0.