Srpski predstavnik Miloš Milosavljević zauzeo je 68. mesto na skijatlon trci na Svetskom prvenstvu u nordijskom skijanju, u nemačkom Oberstdorfu.

Srpski takmičar je na distanci od 30 kilometara za pobednikom zaostao ceo krug.

Zlatnu medalju osvojio je ruski takmičar Aleksandar Boljšunov sa vremenom od 1:11:39,9.

Srebrna medalja pripala je Norvežaninu Simenu Krugeru, koji je zaostao za Bolšunovim 1,1 sekundu, dok je bronzano odličje osvojio njegov sunarodnik Hans Holund sa 1,7 sekundi zaostatka za pobednikom.

U ženskoj konkurenciji u trci na 15 kilometara, zlatnu medalju osvojila je Norvežanka Tereza Johaug sa vremenom od 38:35,5 minuta, a srebrna i bronzana medalja pripala je Šveđankama Fridi Karlson i Ebi Anderson, sa zaostacima od 30,0 i 30,2 sekunde za pobednicom.

Takmičenje se nastavlja u nedelju, kada je na programu disciplina ekipni sprint u Oberstodrfu.

Srbija će u ekipnoj ženskoj konkurenciji imati predstavnice, Anju Ilić i Maidu Drndić, a trka je na rasporedu od 13 sati.