Nemanja Majdov osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Evropskom prvenstvu u Pragu. Srpski reprezentativac, svetski šampion u ovoj kategoriji iz 2017. godine, u finalu je na ipon poražen od Rusa Mihaila Igolnikova.

Sve što je Majdov uradio do odlučujuće borbe bilo je besprekorno.

U grupi je prvo dobio Izraelca Li Kočmana, a posle njega i Slovaka Petera Žilku.

Prolaz u polufinale overio je trijumfom protiv naturalizovanog Turčina Mihaela Žganka.

Rovovsku borbu je Nemanja vodio u polufinalu sa Gruzijcem Bekom.

Time je prvi put u karijeri stigao do borbe za kontinentalni tron. U odlučujućem meču ponestalo mu je snage i Igonikov je pobedio na ipon posle 75 sekundi borbe.

Za Srbiju je ovo drugo odličje u glavnom gradu Češke. Prethodno je medalja istog sjaja završila oko vrata Andree Stojadinov u kategoriji do 48 kilograma.

Poslednjeg dana šampionata Milica Žabić je stigla do repeseža u kategoriji preko 78 kilograma, ali je poražena od Portugalke Nuneš. Pre toga je savladala Špankinju Alvares, a izgubila je od Azerbejdžanke Irine Kindžerske.