Nemački skijaš Linus Štraser iznenađujući je pobednik današnjeg slaloma koji se u okviru Svetskog kupa vozio u Zagrebu.

Štraser, koji je posle prve vožnje bio osmi, do druge pobede u karijeri u Svetskom kupu, a prve u slalomu stigao je rezultatom 2:01,30.

Drugo mesto osvojio je Austrijanac Manuel Feler sa 10 stotinki zaostatka, dok je treći bio njegov sunarodnik Marko Švarc koji je za pobednikom zaostao 16 stotinki.

Dobar rezultat na stazi Crveni spust ostvarili su hrvatski skijaši koji su među najboljih 15 imali trojicu skijaša. Filip Zubčić je osvojio peto mesto, što mu je najbolji rezultat u karijeri u ovoj disciplini, Matej Vidović je bio 12, a Samuel Kolega  je trku završio na 15. mestu.

Francuz Aleksi Panturo osvojio je tek 18. mesto, ali je ponovo preuzeo prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 475 bodova.

Drugi je Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa deset bodova manje, dok je treći Švajcarac Marko Odermat sa 391 bodom.