Norvežanke su pokazale zbog čega su možda i glavni favorit za zlato i sa 36:25 su demolirale rivalke iz Hrvatske, dok je Nemačka je sa 32:25 savladala rukometašice Mađarske u mečevima druge faze Evropskog prvenstva.

Norveška je reprezentacija savršenog spoja mladosti i iskustva, a na ovom šampionatu sve funkcioniše kao podmazano.

Hrvatice su u prvom poluvremenu uspevale da drže korak (15:14), ali je u nastavku usledio pravi potop.

Raspucale su se devojke iz Skandinavije: Heni Rejstad je spakovala sedam golova, dok je Stine Oftedal postigla jedan manje.

Kamila Micijević je bila najbolja igračica Hrvatske ove subote i postigla je sedam golova.

Mađarska je dobro otpočela meč protiv Nemica, imala vođstvo na otvaranju, a onda su rivalke ubacile u brzinu više.

Nemice su brzo preokrenule rezultat, stigle do tri gola viška i od tog momenta držale sve pod kontrolom. U poslednjih deset minuta je Nemačka bila apsolutno dominantna, protivnice su fizički pale i pitanje pobednika se nije ni postavljalo.

Emili Bolk je bila najefikasnija u Nemačkoj sa pet golova, dok je Katrin Gita Klujber bila precizna osam puta iz deset pokušaja.