Britanski vozač Luis Hamilton, član Mercedeca, pobedio je na trci za Veliku nagradu Toskane u Formuli 1, prvoj na stazi Muđelo nadomak Firence, na kojoj se uglavnom voze samo moto trke.

On je u u veoma haotičnoj trci, sa dva prekida, došao do 90. pobede u karijeri i još jedan trijumf mu nedostaje da se na prvom mestu večne liste izjednači sa legendarnim Mihaelom Šumaherom.

Valteri Botas završio je trku odmah iza klupskog kolege, dok je Aleksander Albon u Red Bulu došao do prvog podijuma u karijeri osvojivši treće mesto.

Danijel Rikardo iz Renoa završio je kao četvrti, ispred Serhija Pereza u Rejsing Pointu.

Bodove su još osvojili i Lando Noris, Danil Kvjat, Šarl Lekler, Sebastijan Fetel i Kimi Rajkonen.

Hamilton vodi u generalnom plasmanu sa 190 bodova, drugi je Botas sa 135, dok je treći Maks Verštapen sa 110 bodova.

Naredna trka vozi se za dve nedelje u Sočiju za Veliku nagradu Rusije.