Luis Hamilton osvojio 94. pol poziciju u karijeri i oborio rekord Monce s najbržim krugom

Luis Hamilton, vozač Mercedesa i branilac trona Formule 1, osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Italije (nedelja, 15.10).

Hamilton je do pola, 94. u karijeri, stigao rezultatom 1:18,887 minuta.

Šestostruki šampion Formule 1 je na čuvenoj „Monci“ postavio i najbrži krug u istoriji staze.

Trku iz prvog reda startovaće i njegov klupski kolega Valteri Botas, koji je bio sporiji za samo 0,069 sekundi.

Prethodno je Botas bio najbrži na trećem, poslednjem treningu.

Treće mesto osvojio je vozač Meklarena Karlos Sainc, četvrti je bio Serhio Peres u Rejsing Pointu, dok je peto vreme imao vozač Red Bula Maks Ferstapen.

Do desete pozicije su još i Lando Noris, Danijel Rikardo, Lens Strol, Aleksaner Albon i Pjer Gasli.

Ferari je opet doživeo katastrofu, čiji su vozači prvi put od 1984. van startnih 10 na svom terenu. Sebastijan Fetel imao je tek 17. vreme, dok će Šarl Lekler krenuti sa 13. mesta.

Trka za Veliku nagradu Italije vozu se u nedelju od 15.10, uz direktan prenos na Sport Klubu.