Džudisti Crvene zvezde postali su vicešampioni Evrope ovog vikenda i okitili su se srebrom u Ligi šampiona.

Na završnici takmičenja u Parizu, u velikom finalu, Strahinja Bunčić (66 kg), Rustam Orujov (do 73 kg), Zebeda Rehviašvili (81 kg), Jovan Niškanović (81 kg), Nemanja Majdov (90 kg), Bojan Došen (100 kg) i Lukaš Krpalek (preko 100 kg) odmerili su snage sa ekipom Javara Neve i ruski tim je slavio 4:1.

Zvezda je na putu do finala pobeđivala domaći Flam sa 3:2, Golden Gori iz Gruzije u polufinalu sa 3:2, pre poraza od Rusa.

Stojan Vujko, predsednik džudo kluba Zvezde, najavio je već sledeće sezone napad na zlato.

„Dokazali smo da smo evropska džudo sila i da smo u samom vrhu. Ove sezone smo bili spremni za najsjajnije odličje što smo pokazali tokom čitavog turnira. Naredne godine sasvim sigurno idemo na zlato“, kaže Vujko.

Podsetio je i da su takmičarke Slavije osvojile bronzu. Zvezda je pre dve godine u Portugalu uzela bronzu, isto kao i u Rumuniji pre tri godine.

Pre pet godina, na klupskom prvenstvu Evrope u Beogradu, crveno-beli su bili drugi, a 2014. opet treći.

BONUS VIDEO: Bokseri iz Avganistana traže bolji život u Beogradu