Rukomet Francuska Rusija
EPA-EFE/BO AMSTRUP

Mečevima 2. kola druge runde grupe I nastavljeno je takmičenje na Evropskom prvenstvu u Rukometu koje se održava u Danskoj.

Derbi dana odigrale su ekipe Francuske i Rusije, prvoplasirana i drugoplasirana selekcija. Ruskinje su imale pet golova prednosti u prvom poluvremenu (16:11), ali je u drugom delu meča usledio pad koji su Francuskinje iskoristile, u 44. minutu stigle do izjednačenja (23:23), a potom i povele minut pre kraja 28:27.

Ipak, Rusija je uspela da preko Olge Fomine stigne do izjednačenja jedanaest sekundi pre završetka meča.

U drugoj utakmici, Danska je tokom prvog poluvremena imala tri gola viška, Šveđanke su uspele da se vrate, tri minuta pre kraja stignu i do izjednačenja (22:22), ali su Dankinje u samoj završnici meča uz dva gola obezbedile pobedu.

Nakon dva kola, Rusija je prva sa sedam bodova, koliko ima i Francuska uz nešto bolju gol razliku. Treća je Danska sa četiri boda i utakmicom manje, slede Švedska i Španija sa po jednim bodom, i na kraju Crna Gora kao poslednja, bez bodova.