Rukometaši Danske igraće protiv Španije u polufinalu Svetskog prvenstva u Egiptu, dok drugi polufinalni par čine Švedska i Francuska.

Rukometaši Danske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva nakon što su posle boljeg izvođenja sedmeraca pobedili Egipat sa 39:38 (16:13).

Regularnih 60 minuta završeno je rezultatom 28:28, dok je u produžecima bilo 7:7.

Pobedu Danskoj doneo je Lase Svan Hansen pogotkom u petoj seriji sedmeraca.

Najefikasniji u selekciji Danske bio je Mikel Hansen sa deset pogodaka, dok su po šest puta strelci bili Svan Hansen i Magnus Saugstrup.

U domaćoj selekciji najbolji strelac je bio Omar Jahia sa 11 golova, Eldera Jahia je dodao osam pogodaka, a Ali Zein je postigao pet golova.

Danska će u polufinalu igrati protiv Španije koja je savladala Norvešku sa 31:26.

U drugom polufinalu sastaće se Francuska i Švedska.

Francuzi su posle dva gola zaostatka na poluvremenu uspeli da izvuku produžetak nakon što je u regularnom toku bilo 30:30, a onda su u produžecima slavili sa 5:2.

Švedska nije imala većih problema protiv Katara koji je glatko pobeđen sa 35:23.