Rukometaši Danske osvojili su Svetsko prvenstvo u rukometu koje je održano u Egiptu pobedom nad Švedskom rezultatom 26:24.

Danska je uspela da obrani titulu i tako u Egiptu postala tek treća selekcija u istoriji kojoj je to pošlo za rukom.

Utakmica je od samog početka bila egal, nijedna reprezentacija nije uspela da napravio iole ozbiljniju razliku, najviše su Danci uspevali da povedu 12:10, pa 13:11, da bi nakon prvih 30 minuta rezultat glasio 13:13.

Kada je počelo drugo poluvreme, Šveđani su uspeli da dođu i do preokreta, u tri navrata su imali po gol prednosti, ali je nakon 19:18 Danska predvođena legendarnim Mikelom Hansenom ušla u seriju od 5-1, stigla do 23:20, a potom uspešno odbila sve nalete Švedske i u najvažnijoj utakmici prvenstva nanela velikom rivalu prvi poraz na takmičenju.

Dancima je ovo ujedno i druga zlatna medalja u istoriji, dok imaju još tri srebra i jednu bronzu. dok je Šveđanima ovo bila ukupno 12. medalja, i sad imaju po četiri zlata, srebra i bronze.

Najefikasniji u ekipi pobednika bio je Hansen sa sedam golova, Nilsen je dodao pet a Holm četiri, dok je Vane imao pet golova u ekipi Švedske.

Treće mesto zauzela je Španija pobedom nad Francuskom 35:29.

Za najboljeg igrača takmičenja proglašen je Mikel Hansen

Svetsko prvenstvo u rukometu. finale

Danska – Švedska 26:24 (13:13)

E. Nilsen, Moler, Landin (15 odbrana), E. Jakobsen 1, M.L. Jakobsen 1, Zakarijasen, H. M. Jensen, Saugstrup 3, S. H. Jensen, Holm 4, M. Hansen 7, J. P. Hansen, Svan, Anderson 1, Larsen 1, Braming, Gidsel 2, Olsen, Kristensen, N.O. Nilsen 5, Molgard 2

Švedska: Palička (8 odbrana), Agerfors, Johanenson, Lagergren 4, Jonson, Lindskog, D. Peterson 1, F. Peterson 2, Vane 5, Turin, Gotfridson 3, Karlsbogard 1, Edvardson, Pelas 2, Sandel 2, Darj 1, Bergendal, Sunefeldt, Krinc 1, Klar 2