Imamo prvi hit Svetskog prvenstva u rukometu - Alžir je režirao veliki preokret u afričkom derbiju protiv Maroka - 24:23.

Iako je Maroko na poluvreme otišao sa sedam golova prednosti pri 15:8, došlo je do senzacionalnog preokreta.

Strpljivo i dugo je Alžir gradio svoj povratak u meč, da bi na kraju na spektakularan način izjednačio na 23:23.

Presečen napad za šut je doneo golmansku asistenciju preko celog terena, a onda je ukradena lopta donela trijumf.

Maroko je imao napad za pobedu u 59. minutu, ali je jedna naivno izgubljena lopta donela veliku radost Alžircima.

Gol je bio prazan, a Daud je to iskoristio da se prošeta do trijumfa.

U grupi sa Portugalcima i Islanđanima, ovaj trijumf će biti zlata vredan za Alžir.

Zbog toga je i selektor Maroka, Nuredin Buhadui, završio meč u suzama, u neverici zbog kiksa svojih izabranika kada je bilo najvažnije.