Kilijan Mbape, Olivije Žiru/Foto: EPA-EFE/Ali Haider

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je Poljsku u osmini finala Mundijala sa 3:1.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Golove za Francusku su postigli Olivije Žiru u 44. minutu i Kilijan Mbape u 74. i 91. minutu, dok se za Poljsku upisao Robert Levandovski u 99. minutu sa bele tačke.

Veliki broj rekorda je oboren na ovoj utakmici, a glavni akteri njihovih obaranja bili su Mbape i Žiru.

Mbape je oborio rekord čuvenog Brazilca Pelea, pošto je postao prvi igrač koji je postigao više od sedam golova pre 24. godine.

Sa druge strane, Žiru je postao najbolji strelac u istoriji Francuske sa 52 gola, pošto je prestigao čuvenog Tijerija Anrija (51).

Francuzi su od samog starta napadali i stvarali šanse i golman Poljske Vojček Šcesni je bio najzaslužniji za to što je rezultat sve do 44. minuta bio 0:0.

Nisu se predavali Poljaci i najbolju priliku su imali u 38. minutu, kada je Ljoris odbranio nekoliko udarca Pjotra Zijelinskog.

Žiru je u 44. minutu postigao gol koji je doneo veliko slavlje Francuzima i deluje da je taj momenat odlučio meč.

Poljaci su stali, a Francuzi su nastavili da napadaju i to im se isplatilo u 74. minutu, kada je Mbape matirao golmana Poljske.

Svoju dominaciju, Mbape je potvrdio u 91. minutu, kada je iskoristio asistenciju Markusa Tirama.

Levandovski je uspeo da se „odjavi“ sa Mundijala golom u 99. minutu sa „bele tačke“.

„Trikolori“ će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Engleska – Senegal.

Francuska – Poljska 3:1

(Žiru 44, Mbape 74, 91 – Levandovski 99)

Stadion: Al Tumama (Doha); Sudija: Valensuela Žezus (Venecuela)

Francuska: LJoris – Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez – Čuameni (od 66. Fofana), Rabio, Grizman – Dembele (od 76. Koman), Žiru (od 76. Tiram), Mbape; Selektor: Didije Dešan

Poljska: Ščensni – Keš, Glik, Kivior, Berežinski – Šimanski (od 64. Milik), Krihovjak (od 71. Bjelik) – Kaminski (od 71. Zalevski), Zjelinski, Frankovski – Levandovski; Selektor: Česlav Mihnjevič

Francuska - Poljska 3:1