Malo je falilo da se revanširamo.

Soccerbet vam donosi džentlemnske priče iz Katara.

Reprezentacija navijača Srbije odigrala je nerešeno s Brazilom u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

„Orlovi“ i „selesao“ odigrali su bez golova posle dva poluvremena i 16 minuta brzog, čvrstog i intenzivnog fudbala na manjem terenu od standardnog.

Srbija je bila bolji rival, propustila je nekoliko šansi, nije iskoristila ni igrača više u drugom poluvremenu.

Sreten Dimović je tada promašio zicer kod prve stative, golman protivničkog tima se dobro snašao i sačuvao mrežu.

Tek u završnici je Brazil stisnuo, promašio dva dobra šuta, jedan posebno opasan posle kontre i greške odbrane Srbije, jedne od retkih.

Srbija dva naredna meča igra protiv Kameruna i Švajcarske, oba u četvrtak popodne, posle čega slede eliminacije na turniru koji traje do drugog decembra.

Tada će i prava fudbalska reprezentacija Srbije odigrati svoj poslednji meč u grupi, protiv Švajcarske i znaće da li prolazi u narednu fazu Mundijala u Kataru.

„Orlovi“ za sada imaju bod iz dve odigrane utakmice, posle poraza od Brazila (0:2) i remija sa Kamerunom (3:3).