Uživo dešavanja sa meča pratite na portalu Nova.rs

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Švajcarsku sa 1:0 u 2. kolu grupe G na Mundijalu u Kataru.

Odlučujući gol je postigao vezni fudbaler „karioka“ Kazemiro u 83. minutu.

Prvo poluvreme je bilo veoma zanimljivo, a od samog starta Brazilci su napadali, ali bez uspeha.

Prvu priliku su stvorili u 3. minutu, kada je opasan centaršut Vinisijusa Žuniora proleteo kroz šesnaesterac Švajcarske.

Nakon toga su „sajdžije“ nekoliko puta imala opasne napade, ali je Brazil uspeo da otkloni opasnost.

Fudbaleri Švajcarske su u 18. minutu napravili već 4. faul na meču i od samog starta su igrali veoma grubo.

Opasan napad su izgradili Švajcarci u 21. minutu, kada je Džaka poslao je loptu na desnu stranu, do nje je došao Vargas koji je uputio centaršut, ali nikog nije bilo od njegovih saigrača da je pokupi u šesnaestercu.

Najveću priliku za „karioke“ je propustio Vinisijus Žunior u 27. minutu, kada je iz velike blizine pogodio golmana Švajcarske Jana Somera direktno u ruke.

Do kraja poluvremena nismo videli bolje prilike, ali je kraj prvog dela obeležila bizarna situacija.

Naime, nestala je struja na nekoliko trenutaka na stadionu „974“, ali se brzo vratila i meč se nastavio.

Ni početak drugog poluvremena nije obećavao, ali je prva šansa za Brazil stigla u 56. minutu.

Ipak, Rišarlison je zakasnio na centaršut Vinisijusa i „karioke“ se nakon toga nastavile da se muče.

Švajcarci su preuzeli kontrolu na nekoliko minuta, ali je taj momentum presekao poništen gol Brazila u 65. minutu.

Vinisijus je majstorski matirao Somera, ali je zbog ofsajd pozicijie u kojoj se našao Rišarlison na početku akcije poništen gol.

Nakon toga je usledio miran period i delovalo je da će Švajcarci uspeti da izvuku bod iz ovog meča.

To, ipak, nije hteo da dozvoli Kazemiro, pošto je u 83. minutu postigao sjajan gol za pobedu Brazila.

„Karioke“ su nako dva kola prve na tabeli grupe G sa šest bodova, dok je Švajcarska druga sa tri boda.

Srbija nakon ovog meča može da odahne, a šta je „orlovima“ potrebno da bi prošli u eliminacionu fazu pročitajte ovde.