Fudbalska reprezentacija Srbije, Švajcarske
Fudbalska reprezentacija Srbije, Švajcarske; Foto: EPA-EFE/Georgi Licovski

Srbija je završila Svetsko prvenstvo nakon grupne faze, a sve je moglo da bude drugačije.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Srbija je osvojila samo jedan bod u tri susreta. Dva poraza od Švajcarske sa 3:2 i od Brazila 2:0, te remi sa Kamerunom (3:3) učinili su da su koferi „orlova“ već spakovani.

Bilo je evidentno da Srbija potpuno potone, pre svega fizičkih nakon 60 minuta, pa su nas rivali tada i lomili. Primali smo kao po pravilu tada golove (Kamerun i Brazil), a samo je Švajcarska ranije uspela da preokrene.

Ipak, imali su „orlovi“ svoje dobre momente. Nažalost uglavnom u prvom poluvremenu. Tako da se gledalo samo prvo poluvreme Srbija bi imala pet bodova (remi sa Brazilom i Švajcarskom 2:2 i pobeda nad Kamerunom 2:1).

Srbija bi tako bila prva u grupi i sve bi bilo potpuno drugačiji. Ovako imamo jednu od najgorih odbrana prvenstva sa čak osam primljenih golova, ali i jedan od najboljih napada sa pet postignutih golova.

„Orlovi“ su bili i više nego ravnopravni rivali kada bi se gledalo samo 45 minuta utakmice.

Zato je još veće pitanje koje se neprestano nameće: Zbog čega fudbaleri Srbije nisu bili spremni da i nakon prvih 45 minuta igraju na istom nivou.

Kamerun bi imao dva boda, Brazil bi imao tri, a Švajcarska tri (prošli bi dalje sa gol razlikom 2:2).

BONUS VIDEO Navijači Srbije grme u Dohi: Ko da mi otme…