Mim
.

Utakmicama poslednjeg, 3. kola završena je grupa B Mundijala u Kataru.

#related-news_0

SAD su sa 1:0 bile bolje od Irana, dok je Engleska sa 3:0 savladala Vels, pa su ove dve selekcije prošle dalje.

Računica pre početak ova dva meča bila je jasna – Englezima je pobeda donosila prvo mesto, Iranu bod drugo, Amerikancima je bio neophodan trijumf za prolaz, dok je Velsu ceo plen protiv velikog rivala sa „ostrva“ značio i kakvu-takvu nadu za jedno od prva dva mesta.

Duel između SAD i Irana nešto bolje je otvorila selekcija iz Azije, Iranci su stvorili nekoliko relativno ozbiljih napada, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Amerikanaca.

Nakon uvodne inicijative Irana Amerikanci su se „probudili“ i preuzeli inicijativu, iz minuta u minut stezali obruč oko gola rivala, ali je Iran odolevao sve do 38. minuta, kada je Kristijan Pulišić jednu lepu akciju svog tima krunisao pogotkom iz peterca.

Tom prilikom sudario se sa golmanom Irana, ostao je da leži na terenu, a iako je okončao prvo poluvreme na terenu, nije izašao sa saigračima u drugom delu.

Amerikancima je poništen gol Timotija Vee zbog minimalnog ofsajda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a u drugom delu Iranci su krenuli po poravnanje i prolaz, no nisu uspevali da postignu gol, dva puta su tražili penal, ali je prvo igranje rukom Šakila Mura okarakterisano kao nenamerno, da bi kontakt defanzivaca SAD sa Taremijem sudija nakon konsutlacije sa VAR sobom odbio da pogleda i pokazao da meč bude nastavljen.

Na kraju, pobeda SAD od 1:0 i prolaz u osminu finala, gde će odmeriti snage sa reprezentacijom Holandije.

Izveštaj sa susreta Engleske i Velsa možete da pročitate ovde.

Iran – SAD 0:1 (0:1)