Iza nas je i deseti dan, situacija se zahuktava...

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Deseti dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je rasplet u dve grupe, poznati su prvi parovi osmine finala.

Po završetku drugog kola broj mečeva je ostao isti, ali se umesto u četiri utakmice igraju u dva termina – jedna grupa od 16, druga od 20 časova.

Prvi su na teren izašli igrači iz A grupe, i dogodilo se očekivano – Holandija je uz istorijski podvig Kodija Gakpa savladala Katar, dok je Senegal sa 2:1 uspeo da se provuče protiv Ekvadora u kranje dramatičnoj utakmici.

Tako je Holandija kao prvoplasirana obezbedila mesto u grupi A, Senegal je zauzeo drugo mesto, dok je turnir gotov za Ekvador i Katar.

U grupi B viđena je prava ludnica na meču koji je direktno odlučivao prolaz dalje. Reprezentacija SAD bila je bolja od Irana sa 1:0, ali će ostati upisano da su igrači Irana u dva navrata tražili penal – prvo zbog igranja rukom igrača SAD u kaznenom prostoru, a potom i zbog povlačenja Taremija sa leđa u devetom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču ove grupe Engleska je nakon 0:0 u prvom poluvremenu zaigrala kao u transu i sa tri brza gola stigla do ubedljive pobede nad Velsom.

Tako smo dobili i prve parove osmine finala Mundijala.