Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru nakon što je savladala selekciju Japana posle boljeg izvođenja penala 1:1 (3:1).

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Gol za Japan je postigao Daizen Maeda u 43. minutu, dok je za Hrvatsku precizan bio Ivan Perišić u 55. minutu.

Nakon velike borbe Hrvati su savladali nakon penala, a heroj „vatrenih“ je bio golman Dominik Livaković, koji je od četiri, odbranio čak tri penala.

Ipak, Japanci su propustili veliku priliku da se nađu u četvrtfinalu, pošto su napadali tokom celog meča.

Početak utakmice je bio veoma dinamičan i šanse su se ređale na obe strane.

Prvo je zapretio Takehiro Tomijasu, da bi na drugoj strani uzvratio Perišić.

Novu šansu Hrvatska je imala u 36. minutu, kada je Perišić iskoristio grešku odbrane Japana, ali je loše šutirao i ostalo je 0:0 na semaforu.

Prednost aziskoj ekipi je doneo Maeda, i Japanci su zadovoljniji otišli na poluvreme.

Ipak, odmah na startu drugog dela „vatreni“ su izjednačili preko Perišića, u 55. minutu, i do kraja meča smo gledali veliku borbu.

„Bomba“ Luke Modrića u 62. minutu je mogla da promeni tok meča, ali je golman Japana Šuiči Gonda sjajno odbranio.

Obe selekcije nisu rizikovale do kraja meča i kao da su čekale produžetak.

To se i desilo, regularan deo se završio 1:1 i po prvi put smo gledali produžetke na Mundijalu u Kataru.

Očekivano, oni su razočarali, pošto su i Japan i Hrvatska želeli penale.

Najbolju priliku Japan je stvorio u 105. minutu, kada je Mitoma snažno šutirao, ali je Livaković sa velikim mukama odbranio.

Kao i u prvom, najbolja šansa u drugom produžetku je došla pred sam kraj, ali sada za Hrvatsku.

Lovro Majer je sa ivice šesnaesterca imao priliku da reši pitanje pobednika, ali je šutirao tik pored desne stative, nakon čega se otišlo u penal završnicu.

Loše su započeli penal seriju Japanci, pošto je Takuma Minamino promašio, a Nikola Vlašić pogodio.

Livaković je ponovo odbranio penal, ali sada Karuma Mitomi, i Marcelo Brozović je preciznim udarcem povećao na 2:0.

Ipak, tračak nade Japanci su dobili kada je Takuma Asano pogodio u trećoj seriji, a Marko Livaja promašio.

Ipak, Livaković je odbranio i treće penal Japanu, nakon čega je Mario Pašalić pogodio za četvrtfinale Hrvatske.

„Vatreni“ u četvrtfinalu čekaju pobednika meča Brazil – Južna Koreja, koji se igra od 20 časova.

Japan – Hrvatska 1:1 (1:3)