Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Senegal u meču osmine finala Mundijala u Kataru sa 3:0.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Golove za Englesku su postigli Džordan Henderson u 38. minutu, Hari Kejn u 48. i Bukajo Saka u 57. minutu.

U četvrtfinalu nas čeka spektakl gde će Engleska igrati protiv Francuske.

Ipak, moglo je biti drugačije da je Senegal iskoristio šanse u prvom poluvremenu.

Bili su opasniji u prvih pola sata i delovalo je da će stići do prednosti u 23. minutu.

Tada je lopta došla do Ismaile Sara nakon odbitka, koji je iz velike blizine prebacio gol.

Ponovo je Senegal imao priliku, sada u 32. minutu kada je Saka „jeftino“ prodao loptu, nakon čega je Bulaj Dija uputio snažan udarac, ali je Džordan Pikford sjajno odbranio.

Englezi su to znali da kazne i Džordan Henderson je iskoristio sjajno dodavanje Džuda Belingema u 38. minutu za prvi gol na Mundijalu.

Napadač Engleza Hari Kejn je povećao prednost u nadoknadi prvog dela i deluje da su se od tog momenta fudbaleri Senegala predali.

U drugom delu nisu stvorili nijednu priliku, dok su se šanse za Englesku ređale kao na traci.

Ipak, iskoristili su samo jednu, u 57. minutu kada je Bukajo Saka bio precizan, nakon asistencije Fila Fodena.

Promešao je karte Geret Sautgejt do kraja meča i dao je šansu rezervistima, i utakmica se završila rezultatom 3:0.

Engleska – Senegal 3:0