Fudbalska reprezentacija Japana napravila je najveću senzaciju na Mundijalu, pošto je nakon Nemačke, pobedila i Španiju sa 2:1.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Nije delovalo da će Japanci stići do trijumfa u prvom poluvremenu, pošto je Španija stigla do vođstva već u 12. minutu.

Gol za vođstvo „crvene furije“ je postigao Alvaro Morata, koji je iskoristio sjajan centaršut Cezara Aspilikuete.

Imala je Španija nekoliko prilika da dođe do prednosti od dva gola, ali su Dani Olmo i Morata bili neprecizni.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, i Španija je zadovoljnija otišla na pauzu.

Potpuna ludnica je nastala u drugom poluvremenu, a sve je pokrenuo gol Ritsua Doana u 48. minutu.

Japan tu nije stao i kao protiv Nemačke, golom Tanake u 51. minutu stigao je do potpunog preokreta.

Španija je strahovala u tim momentima, pošto je Kostarika u imala prednost protiv Nemačke od 2:1.

Ipak, Nemačka je do kraja uspela da preokrene i Španci su prošli u narednu fazu zbog bolje gol razlike.

Nakon drugog gola Japana, Španci su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali to nisu uspeli.

Najveću priliku je propustio Dani Olmo u 90. minutu, kada je njegov šut odbranio Šuiči Gonda.

Japan je grupu fazu završio na prvom mestu sa šest bodova, dok je Španija na drugom mestu sa četiri boda.

U osmini finala Španija će igrati protiv Maroka, dok će se Japanci sastati sa Hrvatskom.

Japan – Španija 2:1