Fudbalska reprezentacija Maroka pobedila je Belgiju sa 2:0 u meču 2. kola grupe F na Mundijalu.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Odlučujuće golove za afričku reprezentaciju su postigli Abdelahmid Sabiri u 73. i Zakarija Abukhlal u 92. minutu.

Ukoliko Belgija želi prolaz u narednu rundu moraće da pobedi Hrvatsku u poslednjem duelu, dok će Maroko igrati sa Kanadom.

Gledali smo veoma dinamičnu utakmicu od samog starta, a šanse su prštale na sve strane.

Ipak, nismo videli golove sve do kraja drugog poluvremena, kada je Sabiri pogodio iz slobodnog udarca.

Veliku grešku je napravio prilikom tog gola golman Belgije Tibo Kurtoa, a pobedu je potvrdio Abukhlal u nadoknadi vremena.

Sjajno je prošao sa desne strane Hakim Ziješ, nakon čega je asistirao Abukhlalu za gol.

Početak meča je obeležila bizarna situacija sa golmanom Maroka, Bonom.

On je uredno imenovan u startnu postavu Maroka, izašao na zagrevanje i otpevao himnu.

Utakmica je zatim počela, a niko nije primetio da je na golu Maroka rezervista El Kadžui, dok je Bono završio na klupi.

Maroko je trenutno prvi sa četiri boda u grupi F, dok je Belgija na 3. poziciji sa jednim bodom.

Belgija – Maroko 0:2