Selekcija Francuske je pobedila Dansku sa 2:1 u drugom kolu grupe D na Mundijalu.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Gledali smo jedan od najzanimljivijih duela na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, a prolaz u narednu fazu „trikolorima“ je doneo Kilijan Mbape sa dva gola.

Od samog starta su obe reprezentacije stvarale veliki broj prilika, ali smo na poluvreme otišli sa 0:0.

Najbolju priluku za Francusku je propustio Olivije Žiru u 20. minutu, dok su Danci u tom delu meča pokušavali da iz kontranapada stvore priliku.

To se i desilo u 36. minutu, kada je Hojbjerg povukao kontranapad Danske, sjajno je uposlio Kornelijusa koji je šutirao snažno, ali je njegov pokušaj završio malo pored leve stative.

Tek u 60. minutu videli smo prvi gol koji je postigao Kilijan Mbape, nakon sjajne timske akcije Francuske.

Danska se nije predala i izjednačila je u 68. minutu, kada je pogodio Kristensen nakon kornera.

Imali su Danci šansu i za preokret, ali su Lindstrom i Brejtvejt propustili velike prilike.

Pobedu Francuskoj je doneo Mbape u 86. minutu, pošto je nakon centaršuta Grizmana sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu protivnika.

Francuska je prva reprezentacija koja je obezbedila mesto u eliminacionoj fazi Mundijala, a trenutno zauzimaju 1. mesto u grupi D sa šest bodova.

Danska je sa jednim bodom na deobi poslednjeg mesta sa Tunisom.