Lionel Mesi Foto:EPA-EFE/Mohamed Messara

Najbolji fudbaler Svetskog prvenstva.

Lionel Mesi i društvo osvojili su treću titulu šampiona sveta u istoriji Argentine. Kapiten Argentine oborio je mnogobrojne rekorde tokom Svetskog prvenstva u Kataru.

Mesi je prvi igrač koji je na dva Mundijala uspeo da bude najbolji igrač turnira. To je učinio 2014. godine u Brazilu, te sada u Kataru. Ipak, izmakla mu je nagrada „Zlatna kopačka“ koja se dodeljuje najboljem strelcu turnira. Ona je otišla Kilijanu Mbapeu koji je postigao osam golova, dok je Mesi završio sa sedam pogodaka.

U finalu protiv Francuske Mesi je postigao dva gola. Prvi je bio u 23. minutu sa bele tačke, a drugi u produžetku, tačnije u 108. minutu. Rezultat nakon 120 minuta bio je 3:3, ali je Argentina bila bolja u penalima rezultatom 4:2.

BONUS VIDEO Lusail i finale Mundijala za pamćenje u nezavršenom gradu u kom se rashlađuju ulice