EPA-EFE/Alejandro Garcia

Ludnica na meču, odlučivali poslendji sekundi

Košarkaši Asvela savladali su na gostovanju ekipu Barselone sa 75:74 (21:15, 19:31, 17:16, 18:12), u utakmici 12. kola Evrolige.

Gosti iz Francuske su znatno bolje otvorili meč, pa su već u provm periodu stigli i do dvocifrene prednosti. Ipak, Barselona je već do poluvremena uspela da se vrati i na pauzu ode sa prednošću od šest poena.

Prednost je početkom treće četvrtine porasla i na dvocifrenu, ali se Asvel nije predavao, pa smo u poslednjih 10 minuta videli veliku borbu na terenu. Na kraju je sve stalo u dva napada, a heroj pobede Asvela bio je Nando De Kolo koji je na nešto manje od dve sekunde do kraja pogodio preko Nikole Mirotića sa poludistance.

Barselona je imala akciju iz auta, lob pas za Jana Veselog nije prošao i Asvel je mogao da slavi.

Nando De Kolo je vodio francuski tim do pobede sa 19 poena, dok je Jusufa Fol zabeležio dabl-dabl učinak sa 14 poena i 18 skokova.

U domaćem timu bolji od ostalih je bio Nikola Mirotić sa 17 poena, uz pet skokova, Nikolas Laprovitola je dodao 14, a Kajl Kjurik 13 poena.

Barselona je na petom mestu Evrolige sa osam pobeda i četiri poraza, dok je Asvel 15. sa četiri pobede i osam poraza.

U narednom kolu Barselona gostuje Monaku, a Asvel dočekuje Partizan.

Baskonija je na svom terenu u okvirtu istog kola savladala Bajern iz Minhena sa 78:53 (17:10, 27:20, 11:12, 23:11).

Po 14 poena u pobedničkom timu postigli su Metju Kastelo (sedam skokova) i Pierija Henri (10 asistencija), dok je Stiven Enoh postigao 10 poena.

Za gostujući tim Andreas Obst je upisao 12 poena, a Kasijus Vinston dva manje. Srpski igrač Ognjen Jaramaz je za bavarsku ekipu postigao dva poena, uz četiri skoka.

Baskonija je sedma sa sedam pobeda i pet poraza, dok je Bajern na 14. mestu sa skorom 4/8.

U narednom kolu Baskonija gostuje Efesu, a Bajern dočekuje Real Madrid.