Bolan poraz.

Košarkaši Partizana poraženi su od Crvene zvezde u istorijskum derbiju, prvom ikada u Evroligi, rezultatom 76:73, iako je utakmica odigrana pred prepunim tribinama beogradske Arene a crno-beli bili domaćini.

Partizan je silovito ušao u meč, poveo 16:4 sredinom prve četvrtine, ali je u drugoj deonici Zvezda odgovorila i taj deo igre dobila 29:13 za 40:33 na poluvremenu.

Preokrenuli su crno-beli, imali i šest poena razlike (71:65), ali je Zvezda od tog momenta napravila seriju 11-2 i na krilima Luke Vildoze i Nemanje Nedovića slavila.

Ovaj poraz veoma teško je pao crno-belima, pre svih treneru Željku Obradoviću, koji je, kako nam javlja reporter sa lica mesta, odmah posle meča igrače okupio u svlačionici, a nakon prvog sastanka i povišenih tonova, crno-beli su započeli video-analizu utakmice.

BONUS VIDEO Trojka Nedovića za veliku pobedu Zvezde nad Partizanom dve sekunde pre kraja