Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u australijskom Adelejdu, pošto je poražen od domaćeg igrača Tanasija Kokinakisa sa 3:6, 7:6 (4), 1:6.

Četvrtfinalni meč Kecmanovića i Kokinakisa, 28. i 110. igrača sveta, trajao je dva sata i 10 minuta. Brejk u drugom gemu bio je dovoljan Kokinakisu za osvajanje prvog seta.

Teniseri su u drugom setu čuvali svoje servise, a u taj-brejku Kecmanović je iskoristio treću set loptu.

U trećem setu Kokinakis brejk pravi u drugom gemu, a zatim pitanje pobednika rešava iskorišćenom sedmom brejk prilikom u šestom gemu.

Kokinakis u polufinalu drugog turnira u Adelejdu igra protiv španskog tenisera Roberta Bautiste Aguta, koji je ranije u toku dana pobedio sunarodnika Alehandra Davidoviča Fokinu sa 6:3, 6:2.

U drugom polufinalu sastaju se Britanac Džek Drejper i korejski igrač Kvon Sunvu.

BONUS VIDEO: Kecmanović bio pred slomom, onda preokrenuo i u drami srušio Karenjo Bustu