Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 0:0 u 19. kolu Premijer lige.

Susret dva najveća engleska kluba čini se nije opravdao očekivanja, utoliko pre što su se oba tima danima uoči utakmice oštrila na pobedu.

Možda je i to bio razlog što su oprezno ušli u meč.

Junajted je u prvom poluvremenu igrao klasičan bunker, što se ponovo pokazalo kao dobro rešenje jer Liverpul, baš kao i na nekim prethodnim utakmicama u kojima su rivali igrali slično, nije bio u stanju da nađe pukotinu u odbrani.

Kada su uspevali, Roberto Firmino je slabo reagovao u dva navrata.

Najpre u 17. minutu kada je šutirao pored gola, iako mu se Robertson ubacivao u šesnaesterac, a potom i u 22. minutu kada je nonšalantno šutirao i bio izblokiran.

U nastavku susreta, Junajted je uspeo da istrči par opasnih kontri, a najbolju priliku za gol propustio je Pol Pogba u 76. minutu kada je ušao u šesnaesterac po desnoj strani i iz vrlo izgledne prilike šutirao pravo u Alisona.

Brazilski golman je u drugom poluvremenu odbranio i udarac Bruna Fernandeša sa pet metara, mada je Portugalac slabo zahvatio loptu i pomogao brazillskom golmanu da otkloni opasnost.

Liverpul u drugih 45 minuta, osim udarca Tijaga koji je odbranio De Hea, nije stvorio nijednu šansu pa na kraju dana može biti zadovoljan ishodom, iako je posle novog remija prepustio drugu poziciju ekipi Lestera.

Junajted je zadržao prvo mesto u ligi sa 37 bodova, Liverpul je treći sa 34, a šansa se sada otvara za Mančester siti koji ima 32 boda, ali i dve utakmice manje od Junajteda i Liverpula.