Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Italije rezultatom 8:7 i tako završili Evropsko prvenstvo u Budimpešti na petom mestu.

„Delfini“ su tri puta stizali do vođstva u prvoj četvrtini. Golom iz peterca Filip Filipović je otvorio utakmicu, a mrežu rivala pre njegovog drugog pogotka zatresao je i Milan Aleksić u periodu dok je Italija imala dva igrača manje u bazenu.

POVEZANE VESTI

Druga četvrtina je donela potpuno drugačiji odnos snaga. Raspucani Filjoli i Fondeli su kreirali seriju aktuelnog prvaka sveta koja je uticala da Srbija na veliki odmor ode sa dva gola zaostatka.

Na početku drugog poluvremena Miloš Ćuk je smanjio zaostatak, a izjednačenje izabranicima Dejana Savića doneo je Jakšić 23 sekunde pre kraja deonice.

„Delfini“ su u istom ritmu nastavili i u poslednjem periodu, a bolju igru materijalizovao je Aleksić. Italijani su odgovorili golom Ikardija i tako prekinuli seriju od 12 minuta bez pogotka, ali je trijumf Srbiji sjajnim pogotkom doneo Dušan Mandić.

SRBIJA – ITALIJA 8:7 (3:2, 4:1, 2:0, 2:1)
Bazen: Dunav arena. Sudije: Cvart (Holandija), Kun (Mađarska).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Dedović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.
ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 3, Luongo, Filjoli 2, Fondeli, Veloto, Rencuto, Ečenike, Figari, Bodegas 1, Aikardi 1, Dolče, Nikosija.