Ostvaren prvi cilj: Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu EP FOTO: PEDJA MILOSAVLJEVIC / STARSPORT

Srbija je pobedom nad Rumunijom rezultatom 15:7 upisala drugi trijumf na Evropskom prvenstvu i kolo pre kraja grupne faze obezbedila plasman u četvrtfinale.

“Delfini” su prilično ležerno ušli u meč što je rival iskoristio i stigao do prednosti. Ipak, do kraja četvrtine naši vaterpolisti su lako preokrenuli rezultat i obezbedili dva gola prednosti.

Druga četvrtina ispostavila se kao deonica u kojoj su Rumuni pružili najveći otpor i zadržali se na dva koraka zaostatka u odnosu na aktuelne olimpijske šampione.

Posle dve četvrtine prilično rezervisane igre, Srbija je prikazala pravo lice. Razigrali su se “delfini” predvođeni veoma raspoloženim Dušanom Mandićem. Vaterpolista Pro Reka postigao je tri vezana pogotka i tako u potpunosti potopio lađe rivala.

Srbija je stopostotnim učinkom u prva dva kola već obezbedila plasman u narednu fazu, ali će pre četvrtfinalnog susreta odmeriti snage i sa Holandijom. Utakmica trećeg kola grupne faze zakazana je za nedelju.

RUMUNIJA – SRBIJA 7:15 (3:5, 1:1, 1:5, 2:4)
Bazen: Dunav Arena. Sudije: Turkan (Turska), Balzan (Malta).

RUMUNIJA: Tić, Radu 2, Negrean, George 1, Antipa, Priotesa 1, Đorđesku 1, Fulea, Gergeljfi, Oanta 2, Giban, Janšić, Abrudan.
SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 4 , Dedović 2, Ranđelović 1, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.