Fabio Kvartararo osvojio je pol poziciju u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Andaluzije
Fabio Kvartararo; Foto: EPA-EFE/ROMAN RIOS

Vozač Petronas Jamahe, Fabio Kvartararo, osvojio je pol poziciju u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Andaluzije.

Na pomenutoj trci zbog povrede ipak neće učestvovati aktuelni šampion iz Repsol Honde Mark Markes.

Kvartararo je osvojio drugu uzastopnu pol poziciju na Heresu, gde je i pobedio prošle nedelje, u prvoj trci u šampionatu. Francuz je bio najbrži rezultatom minut, 37,007 sekundi.

Najbrži krug je imao Maverik Vinjales iz Jamahe, ali je taj rezultat poništen pošto je Španac izašao van staze u sedmoj krivini.

Vinjales će krenuti sa drugog mesta, jer je za prvoplasiranim zaostao 0,095 sekundi, dok je vozač Pramaka, Frančesko Banjaja, bio treći sa 0,169 sekundi zaostatka.

Valentino Rosi startovaće sa četvrtog mesta, a Rikardo Oliveira iz Teh 3 KTM sa petog.

Šestostruki uzastopni šampion Mark Markes odlučio je da se povuče iz trke, pošto se oporavlja od operacije ruke, iako se posle samo četiri dana bio vratio na stazu.

Druga trka u šampionatu, za Veliku nagradu Andaluzije, na programu je u nedelju od 14 časova na Heresu, uz direktan prenos na Sport Klubu.