Nemanja Bjelica

Košarkaši Sakramento Kingsa su doživeli poraz u duelu sa Torontom rezultatom 118:113 i udaljili se od šanse za plasman u plej-of.

Ekipa franšize iz prestonice Kalifornije je u poslednjem minutu utakmice imala dve šanse da postigne trojku i vrati meč u aktivnu fazu, ali su trojke promašili Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica i Kent Bejzmor.

Tridesetak sekundi pre kraja meča Dieron Foks je pogodio uz prekršaj za 111:111, ali je potom Paskal Sijakam napao celu odbranu protivnika i doneo prednost aktuelnom šampionu.

Posle još jednog slobodnog bacanja za Toronto Kingsi nisu uspeli da poentiraju, na deset sekundi do finiša Bjelica je uputio težak šut za tri poena i promašio ceo koš.

Za Reptorse su u poslednjoj četvrtini briljirali Sijakam i Kajl Lauri, koji je u ranoj fazi zaradio petu ličnu grešku, ali ga je trener Nik Nurs ostavio na parketu.

„Znate da ne smete da ostavite saigrače u ovakvim situacijama, ne želite da izneverite trenera jer je verovao u vas. Hvala Niku što je verovao da neću da napravim šesti prekršaj“, naveo je Lauri koji je ubacio 13 od svojih 30 poena u četvrtom kvartalu.

Kingsi su ostvarili sedam pobeda u devet mečeva odigranih posle Ol-star pauze, ali su na četiri trijumfa razlike u odnosu na osmoplasirani Memfis.

„Postoji razlog zašto je Toronto šampionski tim. Način na koji igraju, kako daju tempo utakmici… Nismo mogli da pronađemo otvoren šut na startu, bilo je teško za nas da pronađemo ritam“, rekao je Bogdanović.

Srpski reprezentativac je upisao devet poena i četiri skoka, dok je Bjelica imao dabl-dabl sa 14 poena, 10 skokova i dve asistencije.

Najefikasniji je bio Foks sa 28 poena, Aleks Len i Bejzmor su dodali po 15, Badi Hild svega 11, a Herison Barns samo devet poena.

Na drugoj strani je uz Laurija briljirao Norman Pauel sa 31 poenom, Sijakam je dodao 23, a Serž Ibaka je imao 15 poena i 10 skokova.

Sakramento će se u narednoj utakmici sastati sa Nju Orleansom, koji ima istovetan skor od 28 pobeda i 36 poraza.