Lejkersi

U derbiju Los Anđelesa Lejkersi su savladali Kliperse 112:103 i tako se dodatno učvrstili na vrhu Zapadne konferencije.

Rezultatska klackalica u Stejples centru trajala je do završnice treće četvrtine u kojoj su Lejkersi preuzeli inicijativu i stekli prednost koja je varirala do pet do deset poena sve do završnice susreta.

Na minut i 35 sekundi do kraja meča, pri rezultatu 107:100 za goste, usledila je mini-serija kojom su se Lejkersi odvojili na 12 poena prednosti i tako pola minuta pre kraja meča razrešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Entoni Dejvis sa 30 poena, a pratio ga je Lebron Džejms sa dva poena manje i devet asistencija. Na drugoj strani najefikasniji je bio Pol Džordž koji je postigao 31 poen, dok je Kavai Lenard zabeležio 27.

Lejkersi su pobedom nad gradskim rivalom stigli do 49. trijumfa u sezoni, dok su Klipersi uz utakmicu više na 43 slavlja.

Večeras su, takođe, odigrani dueli Bruklin – Čikago (110:107) i Minesota – Nju Orleans (107:120).

Netse je do važne pobede u trci za plej-of predvodio Spenser Dinvidi sa 24 poena i šest asistencija, dok su po poen manje postigli Džo Heris i Kris Lavert.

Susretu Minesote i Nju Orleansa obeležio je Dru Holidej koji je postigao 37 poena, devet skokova i osam asistencija.