Spektakularnu utakmicu su odigrali košarkaši timova iz Los Anđelesa, Klipersi i Lejkersi.

Rezultatom 103:101 Lejkersi su pobedili, košem Lebrona Džejmsa u finišu meča.

Jedan od najboljih igrača današnjice je na 12 sekundi do kraja ubacio poene pošto je prethodno uhvatio svoj promašaj.

U poslednjem napadu je šut za pobedu imao Pol Džordž, ali je Džejms odigrao dobru odbranu i sprečio ga u nameri da uradi ono što je učinio dvadesetak sekundi ranije, kada je doneo izjednačenje na 101:101.

Najefikasniji akter meča bio je igrač Lejkersa Entoni Dejvis sa 34 poena i 8 skokova, dok je Džejms utakmicu završio sa 16 poena, 11 skokova i 7 asistencija.

Zanimljivo, dvocifreni učinak u pobedničkom timu imao je još samo Dion Vejters sa 11 poena.

Na drugoj strani Džordž je upisao 30 poena uz samo šest promašaja u šutu iz igre, Kavaj Lenard je dodao 28, a Patrik Beverli je za svega 16 minuta upisao 12 poena.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za 10 minuta na parketu upisao po poen i asistenciju, te četiri skoka.

Lejkersi su ostvarili 50. pobedu, prvoplasirani su na tabeli Zapadne konferencije i imaju šest trijumfa više u odnosu na prvog konkurenta – upravo Kliperse.