Košarkaši Sakramento Kingsa su doživeli katastrofalan poraz od Orlanda u drugoj utakmici nastavka NBA sezone koji se održava upravo u Orlandu.

Ekipa za koju nastupaju Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović je izgubila meč rezultatom 132:116.

Kingsi su bili u podređenom položaju od početka utakmice pošto su protivniku dozvolili da postigne čak 44 poena u prvoj deonici.

Razlika je do poluvremena na rasla na nestvarnih 78:54, a opuštanje Medžika u poslednjoj četvrtini je samo umanjilo poraz tima koji se nada da će doći do pozicije za plej-of.

Jedini vredan pomena u sastavu Kingsa bio je centar Heri Džajls koji nije igrao u prvom meču nastavka protiv Sparsa, ali je u ovom bio najbolji akter tima sa 23 poena i 8 skokova za nešto manje od 20 minuta na parketu.

Dieron Foks je pokušao da ga prati sa 13 poena, Bogdanović je meč završio sa 12, 5 asistencija i 4 skoka, dok je Bjelica upisao svega dva poena uz tri skoka.

Ponovo je katastrofalan bio Badi Hild, koji nije uspevao da pronađe ritam ni u napadu ni u odbrani, a na kraju je sakupio 12 poena.

Energiju Kingsima u jednom momentu je dao veteran Kori Bruer, ali mu je trener Luk Volton dodelio svega 16 minuta na parketu.

U pobedničkoj ekipi koja nije poznata kao sastav koji igra na poen više najbolji je bio Terens Ros sa 25 poena, dok je Nikola Vučević upisao 23 uz 11 skokova.

Sjajnu partiju je pružio i Eron Gordon sa 22 poena, dok je Markel Fulc upisao 14.

Kingsi su sada 12. na tabeli Zapadne konferencije sa 28 pobeda i 38 poraza.

To znači da su u zaostatku od četiri pobede za osmoplasiranim Memfisom.