Zvezdina generalka, Spiridonović opet strelac na Marakani
Borac je testirao Zvezdu pred početak nove sezone; Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Crvena zvezda je u poslednjoj prijateljskoj utakmici pred novu sezonu savladala Borac iz Banjaluke 3:0 (1:0). Strelci su bili Spiridonović, Nikolić i Radulović.

Četiri utakmice, četiri trijumfa i deluje da su izabranici Dejana Stankovića spremni, ali daleko od prave forme.

Trener Zvezde odlučio se da generalnu probu na stadionu „Rajko Mitić“, pred praznim tribinama zbog koronavirusa, počne postava: Borjan, Gajić, Pankov, Eraković, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai, Tomane.

Igrali su crveno-beli u formaciji 4-1-4-1, u kojoj je Sanogo bio zadnji vezni, ispred njega u sredini Nikolić i Ivanić, po krilu Spiridonović i Katai, dok je Tomane delovao kao špic.

Letošnja pojačanja po boku odlično su funkcionisala, međusobno se dopunjavala i jasno je da će Zvezda sa njima biti daleko opasnija. I dalje je evidentno da napad nije našpanovan kako treba i da bi tu moglo potencijalno da bude najviše problema.

Pretio je srpski prvak od početka… Dobar šut imao je Spiridonović sa distance u devetom minutu, da bi u 15. i zatresao mrežu.

Tomane je izbacio Ivanića koji je pronašao prvo letošnje pojačanje i krilni napadač je rutinski pogodio donji desni ugao za 1:0.

„Veljo, Veljo, desno, desno, pomeri bliže igraču“, grmeo je kapiten Borjan prilikom kornera, da mladi vezista spreči kontru gostiju iz Banjaluke, za koje su igrala trojica bivših igrača Partizana – štoper Marko Jovanović, bek Aleksandar Subić i krilo Goran Zakarić.

Probao je i Katai iz slobodnjaka, i Nikolić na dodavanje odličnog Gajića, ali je u oba slučaja siguran bio golman Bojan Pavlović, inače nekadašnji član srpskog šampiona.

Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi pred oba gola, a Zvezda je u 54. minutu udvostručila vođstvo. Spiridonović je maestralno proigrao Nikolića koji je još lepše, spoljnim delom kopačke, plasirao loptu u mrežu za 2:0.

U pauzi između dva dela primetno je bilo kako je trener Stanković dobar deo vremena proveo u razgovoru sa Sanogoom. Očito da je iskusni zadnji vezni od ogromnog značaja za zamisli i igru tima koji sada sa klupe predvodi upravo nekadašnji vezista.

U nastavku nije viđeno previše prilika… Stanković je na teren najpre poslao Vulića i Jovičića pre nego što je izvršio osmostruku izmenu u 73. minutu i samo je Borjan od startera završio meč na terenu. Najopasnije pokušaje sa distance imali su Jovičić i Gavrić, da bi konačnih 3:0 postavio Radulović na asistenciju Vukanovića u samom finišu utakmice.

Veljko Nikolić pred početak nove sezone Crvene zvezde Veljko Nikolić pred početak nove sezone Crvene zvezde
Zvezdina generalka, Spiridonović opet strelac na Marakani Zvezdina generalka, Spiridonović opet strelac na Marakani