Fudbaleri TSC-a savladali su Crvenu zvezdu (2:1) u okviru 29. kola Superlige.

Tim Dejana Stankovića nije uspeo da na gostovanju u Senti popravi sliku iz večitog derbija, pa je posle poraza od Partizana u Kupu Srbije, pognute glave izašao i iz duela sa TSC-om.

Domaćin je vrlo rano materijalizovao bledu partiju crveno-belih i stekao dva gola prednosti pogocima Varge i Lukića, a odnos se nije promenio ni nakon dve lopte iza leđa Borjana.

Očigledno istrošeni eliminacijom iz Kupa Srbije, igrači Zvezde nisu uspeli da pronađu željeni ritam, te su se sve do 78. minuta borili da probiju bedem ekipe Zoltana Saba.

Gol štopera crveno-belih uneo je neizvesnost u završnicu susreta, ali nije bio dovoljan zamajac šampionu Srbije da stigne bar do boda.

TSC – Crvena zvezda 2:1 (2:0)

Stadion: Gradski stadion Senta

Strelci: Varga u 12. i Lukić u 18. za TSC, a Milunović u 78. minutu za Crvenu zvezdu.

Sudija: Nenad Minaković

TSC: Filipović – Varga, Tomanović, Tumbasević, Silađi – Zec, Đurić, Antonić, Babić – Grabež, Lukić.

Rezerve: Jorgić, Skopljak, Galić, Ponjević, Mitrović, Duronjić, Balaž.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Babić – Jovičić, Nikolić, Ivanić, Gavrić – Vukanović, Tomane.

Rezerve: Popović, Gobeljić, Milunović, Vulić, Petrović, Simić, Radulović.

TOK MEČA

90+6′ KRAJ UTAKMICE! TSC – Crvena zvezda 2:1!

90+1′ Silađi je zbog povrede napustio igru, a šansu je dobio Galić. Takođe, Ponjević je u sudijskoj nadoknadi dobio šansu umesto Zeca.

88′ Izabranici Dejana Stankovića probudili su se posle gola Milunovića, ali uprkos inicijativi u narednih deset minuta nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Filipovića.

78′ Zvezda smanjuje zaostatak, Radulović je poslao centaršut sa desnog boka na drugu stativu, a Milunović je prosledio u mrežu.

72′ Vulić je izveo slobodan udarac iz vrlo dobre pozicije, ali je pogodio živi zid.

71′ Poslednja izmena crveno-belih, šansu je dobio Radulović koji je zamenio Nikolića.

70′ Osvezio je svoje redove i Zoltan Sabo – Skopljak je na terenu umesto Lukića.

63′ Četvorostruka izmena u Zvezdi: Gobeljić je zamenio Gajića, Milunović Degeneka, Simić Gajića, a Vulić Ivanića.

60′ Dva pogotka nisu zadovoljila apetite domaćina koji je još jednom imao sjajnu šansu da posle akcije po desnom boku matira odbranu šampiona. Srecom po crveno-bele lopta je završila van okvira gola.

52′ Posle Filipovića, golmanske kvalitete pokazao je i Borjan, lako zaustavivši šut napadača TSC-a.

48′ Posle kornera koji je izveo Gavrić na drugoj stativi glavom je loptu zahvatio Nikolić, ali je Filipović bio na mestu.

46′ Počelo je drugo poluvreme!

45+2′ Kraj prvog poluvremena

45+2′ Gavrić je izveo korner, a Degenek iskoristio neopreznost domaćina i uputio udarac. Odličan udarac štioera nije iznenadio Filipovića koji je rutinskom intervencijom otklonio opasnost.

45′ Gavrić prekida period bez pretnje gostiju. Oprobao je mladi vezni fudbaler udarac, ali nije uspeo da smanji zaostatak.

42′ Borjan sprečava debakl Zvezde već u prvom poluvremenu. Silađi je odlično zahvatio loptu na desnom boku, ali je golman šampiona Srbije sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

35′ Ni dva gola u Borjanovoj mreži nisu probudila crveno-bele koji su od gola Lukića samo jednom zapretili rivalu.

27′ Srđan Grabež odlično je reagovao i na gol liniji zaustavio loptu koju je iz srca šesnaesterca poslao Gajić.

18′ Kakav šok za Crvenu zvezdu u Senti. Lukić je izveo slobodan udarac, lopta se odbila od živog zida i prevarila golmana Baorjana – 2:0.

16′ Grabež je dobro istrčao kontranapad, ušao je u kazneni prostor Crvene zvezde, ali je očajno šutirao.

12′ TSC Vodi protiv Crvene zvezde, Varga je strelac. Đurić je odlično prošao po levoj strani, centrirao u sredinu šesnaesterca, a bek TSC-a je glavom sporoveo loptu u mrežu.

7′ Zvezda ima inicijativu i po devet igrača domaćeg tima nalazi se iza lopte i brani svoj gol.

2′ Gobeljića i Rodića nema u startnoj postavi u odnosu na utakmicu sa Partizanom u Kupu Srbije. Ben takođe nije u timu, jer je imao smrtni slučaj i dobio je dozvolu da napusti ekipu.

1′ minut  Počela je utakmica u Senti.

Fudbaleri Zvezde osvojili su titulu, ali su sredinom nedelje izgubili od Partizana u polufinalu Kupa Srbije (1:0), pa je trener Dejan Stanković priznao da je pognute glave otišao kući.

Na konferenciji pred gostovanje u Bačkoj Topoli Stanković je poručio da je ekipa izvukla pouke kako ne treba da se igra derbi, kao i da njegova ekipa ekspresno želi povratak na pobednički kolosek i dve pobede u poslednja dva kola domaćeg šampionata.

S druge strane TSC je u prethodnih 28 kola upisao čak 16 pobeda uz osam remija i samo četiri poraza.

Ekipa Zoltana Saba se nedavno pojačala srpskim fudbalerom iz Ajaksa, reč je o mladom Damjanu Dostaniću.

Inače, okršaj TSC i Zvezde nema rezultatski značaj, s obzirom na to da je domaćin osigurao izlazak u Evropu, dok je Zvezda osvojila titulu.