Crvena zvezda je od 2015. godine do danas čak 97,1 odsto prvenstvenih duela na kojima je prva stigla do vođstva uspela da reši u svoju korist pa je po ovom parametru prva u svetu.

Međunarodni centar za sportske studije objavio je listu klubova koji su u periodu od početka 2015. do kraja 2019. godine zabeležili najveći procenat pobeda u utakmicama u kojima su stigli prvi do vođstva.

Crvena zvezda u konkurenciji svih klubova  koji se takmiče u 92 najkvalitetnija prvenstva zauzima prvo mesto sa 96,3 odsto pobeda.

Korak iza crveno-belih je moldsvski Šerif koji je na 94,1 odsto utakmica u kojima je poveo na kraju i trijumfovao, a slede singapurska Albriks Nigata (93,3) i Dudelanž iz Luksemburga (93,2).

Na petom mestu globalne liste je Dinamo Zagreb sa 93 odsto, iza kog su Al Ahed iz Libana (92,9), Bennfika (92,6), BATE (92,5) i Olimpijakos (92,4).

Daleko iza crveno-belih su klubovi iz pet najkvalitetnijih liga koje predvodi Pari Sen Žermen sa 89,9 odsto. Iza francuskog šampiona slede Barselona sa 88,5 odsto i Mančester siti koji je na 87,1 odsto utakmica koje je otvorio vodećim golom i pobedio.

Zvezda u samo pet prvenstvenih utakmica od početka 2015. godine nije uspela da vođstvo od 1:0 pretoči u tri boda.

Prvi put nije slavila u večitom derbiju odigranom 16. aprila 2016. godine. Golom Predraga Sikimića u 86. minutu crveno-beli su poveli, ali je Partizan pogotkom Evertona u nadoknadi došao do boda.

Sličan scenario viđen je u derbiju 4. marta 2017, kad je Zvezda povela golom Gelora Kange u 34. minutu, a Partizan je izbegao poraz pogotkom Đurđevića u 88. minutu (1:1).

Napredak je 11. marta 2018. došao do remija na „Marakani“ golom Eskića u 90. minutu. Pre toga Nenad Krstičić je u 52. minutu doneo prednost Zvezdi. Krstičić je u 6. minutu doneo vođstvo crveno-belima i u Nišu protiv Radničkog 24.11.2018. godine, ali je na kraju bilo 2:2.

Poslednji susret u kojem Zvezda nije trijumfovala je veliki preokret Čukaričkog na Banovom Brdu 20. aprila 2019. godine. Marin i Ben su doneli prednost Zvezdi 2:0 u 19. minutu, ali je Čukarički pobedio 3:2.

Crvena zvezda je svoj učinak dodatno popravila u 2020. godini pobedivši sve četiri superligaške utakmice prolećne polusezone u kojima je stizala do vođstva. Izabranici Dejana Stankovića lako su savladali Čukarički (2:0), Vojvodinu (2:0), Mačvu (3:0) i Napredak (3:0), dok su bodove ispustili u remijima sa Inđijom (1:1) i Partizanom (0:0), u duelima u kojima nisu stizali do vođstva od 1:0.

Kad se na 131 utakmicu u petogodišnjem periodu doda četiri iz aktuelne godine dolazi se do 135 pobeda na 139 susreta u kojima je Zvezda prva povela i do još impresivnijeg procenta od čak 97,1 odsto.