Jedan od najvećih majstora u istoriji fudbalske igre Zinedin Zidan zvanično je vlasnik najlepšeg gola u istoriji Lige šampiona. Baš na današnji dan, pre 18 godina, popularni Zizu nokautirao je Leverkuzen na "Hempden parku" 2:1 (2:1).

Ne postoji fudbalski navijač koji ne zna za evrogol legendarnog Francuza iz finala Lige šampiona odigranog 15. maja 2002. godine. Pogodak koji se i dan-danas vrti na brojnim televizijskim špicama kada su najlepši golovi u pitanju.

Na krcatom „Hempden parku“ u Glazgovu, pred više 50.000 gledalaca snage su odmerili Real Madrid i najveće iznenađenje Lige šampiona te sezone Bajer Leverkuzen – 2:1.

„Kraljevski klub“ poveo je preko Raula već u osmom minutu, da bi u 14. izjednačio brazilski defanzivac Lusio. A onda je na scenu stupio Zinedin Zidan, koji je nekoliko sekundi pred sudijski zvižduk za odlazak na poluvreme, pocepao mrežu Hansa-Jerga Buta.

Roberto Karlos je u svom stilu s leve strane poslao loptu u šesnaesterac, a Zidan je tada sa 15 metara demonstrirao svu lepotu i gracioznost koju je posedovao kao igrač.

Namestio se i levom nogom uputio neodbranjiv volej udarac koji je završio gotovo u rašljama Butovog gola. Ispostaviće se da je to njegovo remek delo obezbedilo Madriđanima devetu titulu prvaka Evrope, raspršivši sve nade Leverkuzena da u svom prvom finalu mogu do „ušatog pehara“.

Inače, pre samo deset dana „Frans fudbal“ je izabrao taj Zidanov nestvaran volej za najlepši gol u istoriji Lige šampiona.

Drugo mesto pripalo je Mauru Brešanu iz Fjorentine za spektakularan pogodak protiv Barselone 1999. godine, treće su „makazice“ Krisitjana Ronalda u dresu Reala protiv Juventusa 2018. godine, dok se na četvrtom mestu našao gol Dejana Stankovića, kada je kao igrač Intera s pola terena matirao golmana Šalkea 2011. godine.