Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona posle pobede nad Real Madridom - 2:1 (prvi meč 2:1). Njima će rival na završnom turniru u Lisabonu, 15. avgusta od 21 čas biti Lion, koji je večeras eliminisao Juventus uprkos porazu, zbog gola u gostima - 2:1 (prvi meč 0:1). Na Nova.rs mogli ste uživo da pratite dešavanja s mečeva osmine finala.

Mašinerija Pepa Gvardiole – Mančester siti, ne krije da želi da zasedne na evropski tron i posle trijumfa u Madridu rezultatu 2:1, jasno je zbog čega su izraziti favoriti u večerašnjem revanšu sa kraljevskim klubom.

Madriđani će biti lišeni usluga Gareta Bejla, koji je poručio treneru Zinedinu Zidanu da ne želi da igra.

U ne baš tako dobroj poziciji nalazi se Juventus koji juri minimalan poraz iz Francuske. Činjenica da igraju na svom terenu, ali bez prisustva navijača, pa će Kristijano Ronaldo i drugovi morati da zapnu, ne bi li eliminisali motivisani Lion.

Ono što nikako ne ide na ruku „lavovima“, jeste činjenica da je francusko prvenstvo odavno prekinuto i da su morali da igraju prijateljske utakmice kako bi koliko-toliko održavali formu.

S druge strane, Juventus je konstantno igrao na visokom nivou, borio se i izborio za devetu uzastopnu titulu u Seriji A.

Liga šampiona, osmina finala

Juventus – Lion 2:1 (prvi meč 0:1)

(Ronaldo 43, 60 – Depaj 11)

Mančester siti – Real 2:1 (prvi meč 2:1)

(Sterling 9, Žesus 68  – Benzema 28)

Barselona – Napoli 21.00 (prvi meč 1:1)

Bajern – Čelsi 21.00 (prvi meč 3:0)

KRAJ I U TORINU! JUVENTUS U ŠOKU!

Fudbaleri Juventusa eliminisani su uprkos trijumfu nad Lionom. „Lavovi“ su postligli gol u gostima i zato su prošli u četvrtfinale, gde ih čeka Mančester siti.

KRAJ NA ETIHADU, REAL ISPAO!

Fudbaleri Real Madrida završili su učešće u Ligi šampiona porazom od Mančester sitija – 2:1. „Građani“ će na završni turnir u Lisabonu.

90+ Na oba meča debela sudijska nadoknada

86′ SILVA PREKO PREČKE

Idealnu priliku da postigne treći gol za Mančester siti imao je David Silva iz slobodnog udarca. Šutirao je, malo iznad prečke.

83′ JOVIĆ NA TERENU

Srpski reprezentativac ušao je na teren umesto Edena Azara koji je bio „nevidljiv“ u Mančesteru.

81′ MODRIĆ „POŽUTEO“

Neverovatno, prvi žuti karton na večerašnjem meču pokazan je tek devet minuta pre kraja susreta, dobio ga je Hrvat Luka Modrić.

78′ LION TRAŽI PENAL

Dembele je pao u kaznenom prostoru Juventusa posle kontakta sa Remzijem, sudija je samo odmahnuo rukom.

76′ Strašna šansa za Ronalda

Portugalac je posle sjajno izvedenog kornera bio najviši u šesnaestercu Liona, pokušao je glavom, ali je lopta preletela malo iznad prečke.

73′ Juventus juri gol!

Šampion Italije svim silama je krenuo u napad, neophodan mu je još jedan pogodak kako bi eliminisao Lion.

68′ GOOOOOL! Žesus pogađa!

Mančester siti vodi 2:1 i nadomak je plasmana na završni turnir u Lisabonu. Opet je kiksnuo Varan, lošu povratnu je poslao Kurtoi, presekao je to Žesus i pogodio mrežu.

65′ SJAJNI KURTOA

Mančester siti je imao fantastičnu priliku preko Gabrijela Žesusa, Kurtoa je ponovo nesavladiv.

60′ GOOOL! „Bomba“ Ronalda!

Strašni Portugalac je levom nogom raspalio po lopti sa preko 20 metara, a ona se od ruke Lopesa i stative odbila u mrežu.

52′ Brih nervira kralja

Feliks Brih poznat je kao sudija s krajnje čudnim odlukama, pre svega ona s Mundijala kada su dvojica Švajcaraca rvački držala Mitrovića, a on nije procenio da je to prekršaj.

Sada je Rodrigo ušao u dribling, proturio je loptu pored Kansela, ovaj ga je zaustavio rukama, ali je Brih samo odmahnuo rukom,

47′ Kurtoa čuva Real

Rahim Sterling je izašao „oči u oči“ sa golmanom Reala, po pokušao je levom da pogodi bliži ugao, ali je Belgijanac maestralno reagovao i poslao loptu u korner.

46′ Nastavljena je igra

Fudbaleri Mančester sitija i Reala nastavili su drugo poluvremen, identičan je slučaj i u Torinu.

POLUVREME

Prvo je odsviran kraj prvih 45 minuta na „Etihadu“, a zatim i u Torinu. Na oba meča rezultat je 1:1.

45′ DE BRUJNE POKUŠA IZ KORNE

Belgijanac je lukavo pokušao da pogodi direktno iz kornera. Kurtoa je bio koncentrisan.

43′ GOOOOOL! Ronaldo realizuje penal

Ronaldo pogađa. Portugalac hladnokrvno realizuje penal. I donosi izjednačenje Juventusu.

Prethodno je Pjanić iz slobodnog udarca pokušao, a lopta je na putu ka mreži udarila u ruku Memfisa Depaja, koji je dobio žuti karton.

40′ RONALDO „TUČE“, BRANI LOPEZ

Portugalac je pokušao iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali je golman Liona uspeo da zaustavi taj udarac.

37′ KANSELO PRETI

Udarac levog beka Kansela, Kurtoa je odbranio bez većih problema.

34′ Uspavana „dama“

Juventus i dalje ne može da dođe do ozbiljnije šanse da ugrozi gol Lopeza.

28′ GOOOOL!REAL IZJEDNAČIO

Karim Benzema je potvrdio vrhunsku formu. Glavom je zakucao loptu sa sedam metara iza leđa Edersona. Asistent Rodrigo.

26′ Pauza u Torinu

Fudbaleri Juventusa i Liona trenutno se rashlađuju, u toku je kratka pauza zbog visokih temperatura.

22′ Benzema i Azar stavili Edersona na muke

Francuz je sjajno primio loptu, oslobodio se čuvara i pokušao sa 16 metara, golman Mančester sitija Ederson je maestralno odbranio. Samo tridesetak sekundi kasnije pripretio je i Azar.

20′ RONALDO PRETI

Kristijano Ronaldo je odlično skočio, pokušao je glavom da matira Lopesa, ali je lopta otišla preko gola.

19′ STERLING TRAŽI PENAL

Promešao je odbranu Reala Rahim Sterling i pao u šesnaestercu, ali je sudija Feliks Brih samo odmahnuo rukom.

18′ RAMOS NERVOZAN

Kapiten Real Madrida Serhio Ramos zbog crvenog kartona prati meč s tribina i vidno je nervozan zbog očajne odbrane Madriđana.

11′ ŠOK U TORINU!

Lion vodi golom Memfisa Depaja s bele tačke. Holanđanin je hladnokrvno samo „bocnuo“ loptu.

10′ PENAL ZA LION

Rodrigo Bentankur je neoprezno startovao i sudija Feliks Cvajer je uz konsultaciju VAR pokazao na belu tačku.

9′ GOOOOOL! VODI SITI

Rafael Varan je napravio kardinalnu grešku, „prodao“ je loptu u svom šesnaestercu Gabrielu Žesusu, koji je uposlio Sterlinga. Englez je rutinski poslao loptu u praznu mrežu.

7′ Korner za Siti

Belgijanac De Brujne je probao dalekometnim udarcem, ali je njegov pokušaj izblokiran i Siti će izvesti korner.

5′ – BEZ ŠANSI

Na obe utakmice uglavnom se igra na sredini terena, bez šansi da se ugrozi protivnički gol.

21.00′ KONAČNO!

Posle predugih pet meseci čekanja, konačno se zakotrljala lopta u najjačem fudbalskom takmičenju na svetu – Ligi šampiona!

20.43′ ZVEZDA NAVIJA ZA JUVENTUS

Verovatno će fudbaleri Crvene zvezde pratiti dešavanja u Torinu, s obzirom na to da ukoliko Juventus večeras, a sutra Napoli, obezbede plasman u četvrtfinale, šampion Srbije će kvalifikacije za LŠ krenuti od drugog kola. U slučaju da „stara dama“ bude eliminisana, Zvezda kreće od prvog kola.

20.38′ BENZEMA PREDVODI REAL, JOVIĆ NA KLUPI

Zinedin Zidan je ulogu u napadu očekivano poverio Karimu Benzemi, najboljem fudbaleru Reala ove sezone, dok će mu društvo praviti Eden Azar i  Rodrigo. Luka Jović je na klupi.

Poznati i sastavi Juventusa i Liona.

Juventus: Sčesni – Kvadrado, De Liht, Bonući, Aleks Sandro – Bantankur, Pjanić, Rabio – Ronaldo, Iguain, Bernardeski.

Lion: Lopes – Denajer, Marselo, Marcal – Duboa, Kasere, Bruno, Auoar, Korne – Depaj, Ekambi.

Mančester siti i Real pred praznim „Etihadom“

„Građani“ u revanš meču osmine finala Lige šampiona dočekuju Real, a trener Pep Gvardiola opredelio se za sledećih 11:

Ederson – Voker, Fernandinjo, Laport, Kanselo – De Brujne, Rodri, Gindogan – Foden, Žesus, Sterling.

S druge strane, njegov kolega Zinedin Zidan, izveo je verovatno Realovih najjačih 11 u ovom trenutku.

Kurtoa – Karvahal, Militao, Varan, Mendi – Kros, Kazemiro, Modrić – Azar, Benzema, Rodrigo.