Posle gotovo pet meseci pauze vratila se Liga Evrope i to duelima u Kopenhagenu i Kijevu. U četvrtfinale su se plasirali Kopenhagen, Šahtjor, Inter i Mančester junajted.

Od 18.55 na terenima su bili fudbaleri Kopenhagena i Bašakšehira, odnosno Šahtjora i Volfsburga.

Nešto više od dva sata kasnije počele su i utakmice između Intera i Hetafea, odnosno Mančester junajteda i ekipe LASK.

Prednosti iz prvih mečeva imali su Bašakšehir, Šahtjor i Junajted, dok Inter i Hetafe igraju tek prvi i jedini duel. Na kraju, dalje su prošli Kopenhagen, Šahtjor, Junajted i Inter, a sve mečeve mogli ste da pratite u našem blogu uživo.

Liga Evrope:

Inter – Hetafe 2:0 (1:0)

(Lukaku 33, Eriksen 83)

Mančester junajted – LASK 2:1 (0:0)

(Lingard 57, Marsijal 88 – Vajzinger 55)

Kopenhagen – Bašakšehir 3:0 (1:0)

(Vind 4, 53, Falk 59)

Šahtjor – Volfsburg 3:0 (0:0)

(Moraeš 89, 90+3, Solomon 90+1)

KRAJ! To bi bilo to od Lige Evrope za večeras

88′ GOOOOL! Preokret Junajteda

Ne samo da je Junajted izbegao poraz, već je došao do preokreta u režiji Antonija Marsijala u samom finišu.

83′ GOOOOL! Inter vodi 2:0

Nepuna dva minuta nakon što je ušao u igru, Kristijan Eriksen je prisebno reagovao u kaznenom prostoru i matirao Soriju.

77′ Hetafe promašio penal!

Dugo je sudija Entoni Tejlor sa kolegama iz VAR sobe većao šta da urade i na kraju – penal za Hetafe. Odgovornost je preuzeo 38-godišnji Molina i šutirao pored stative, a Handanović je pročitao stranu u koju da krene.

65′ Lingard prvi put vezao golove

Prvi put još od decembra 2018. godine uspeo je Džesi Lingard da zatrese mrežu na dve utakmice zaredom.

58′ Kraj za Maksimovića

Izašao je Nemanja Maksimović, bila je ovo utakmica na kojoj se mnogo potrošio, pa je mesto prepustio Anhelu.

57′ GOOOOL! Junajted izjednačio

Kratko je trajala radost gostiju iz Austrije, jer se Džesi Lingard najednom našao sam pred golom LASK i rutinski zatresao mrežu za 1:1.

55′ GOOOOL! Vodi LASK u Mančesteru

Kakva golčina Vajzingera! Sačekao je odbitak posle kornera i sa oko 25 metara, možda i više, zakucao loptu pod prečku za 0:1 na semaforu Old Traforda.

46′ Maksimović opet na travi

Vrlo nezgodan udarac u lice, loptom iz blizine, dobio je Nemanja Maksimović, koga je nenamerno pogodio D’Ambrozio.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ POLUVREME

Inter vodi protiv Hetafea 1:0, dok u Mančesteru nema pogodaka.

40′ Sudar Maksimovića i Handanovića

Žestok sudar srpskog veziste i slovenačkog golmana. Ostao je Maksimović da leži na terenu, ali se ubrzo pridigao i nastavio utakmicu.

33′ GOOOL! Vodi Inter

Neverovatno je jak Romelu Lukaku! Prihvatio je dugu loptu, izdržao čuvara na leđima i iskosa sa leve strane pogodio unutrašnji deo dalje stative od koje se lopta odbila u mrežu.

27′ Opet Lautaro

Došao je Inter do daha, živnuo je Argentinac i još jednom je stavio na muke golmana Hetafea, ovaj put šutem sa distance.

25′ Sjajna šansa za Inter

Odlično je prošao Lautaro Martinez i šutirao iskosa sa desne ali je Sorija sačuvao mrežu.

18′ Bolji gosti, ali…

To što je LASK bolji, ne znači mnogo gostima u Mančesteru zbog kapitala Junajteda od 5:0, dok igrači Hetafea deluju mnogo svežije od igrača Intera.

10′ Šanse za LASK na Old Trafordu – prečka!

Dve velike prilike za goste u Mančesteru… Najpre je Andrade udarcem glavom uzdrmao prečku, zatim je Vajzinger šutirao malo pored stative.

3′ Odlična šansa Maksimovića

Već na startu je Hetafe mogao do vođstva i to preko srpskog veziste, ali je Handanović u svom stilu zaustavio udarac glavom Maksimovića. Mnogo bolji španski tim na neutralnom terenu u Nemačkoj…

2′ Matić na klupi, Maksimović na terenu

Nemanja Matić može da odmara, jer Mančester je gotovo u četvrtfinalu, dok je Nemanja Maksimović u startnoj postavi Hetafea.

1′ Počele su preostale dve utakmice današnjeg programa

Inter i Hetafe igraju prvi meč osmine finala, dok Junajted u revanšu čeka LASK posle 5:0 u Austriji.

IDEMO DALJE, U GELZENKIRHEN I MANČESTER

90+6′ – Kraj! Šahtjor potvrdio plasman!

Ukrajinski predstavnik je bio bez gola do 89. minuta, a onda – tri komada i siguran plasman u četvrtfinale Lige Evrope!

90+4′ – Kraj za šampiona Turske!

Nestvarno! Kopenhagen se plasirao u četvrtfinale i tamo će igrati protiv Mančester junajteda!

90+3′ – I treći!

Ludilo u Kijevu! Drugi gol Moraeša, treći za Šahtjor!

90+1′ – I još jedan!

Dugo su čekali fudbaleri Šahtjora i potom uspeli da postignu dva brza gola! Strelac u prvom minutu nadoknade vremena bio je Solomon!

89′ – Gol! Konačno!

Imao je Moraeš veliku priliku u ranijoj fazi meča, ali je u 89. konačno uspeo da postigne gol!

70′ – Još jedan crveni!

Drugi žuti karton je dobio Džon Bruks, fudbaler Volfsburga. Obe ekipe sada imaju po igrača manje!

68′ – Magija Falka!

Falk se potpuno razigrao, sjajno je predriblao Martina Škrtela, ali nije uspeo da postigne gol.

68′ – Crveni karton!

Koholava je dobio direktan crveni karton za prethodni start, Šahtjor će do kraja meča biit sa igračem manje!

67‘ – Nema penala!

Sudija je konsultovao VAR tehnologiju i promenio odluku, te dodelio slobodan udarac Volfsburgu.

65‘ – Penal za Volfsburg!

Davit Koholava je faulirao protivnika, sudija Ivan Kruzlijak je pokazao na belu tačku.

64‘ – Šahtjor je mogao do gola

Velika šansa za Žuniora Moraeša, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

62′ – Gol! Kopenhagen vodi 3:0!

Nestvarno! Danci su briljantni! Golom Falka koji je pretrčao gotovo celu polovinu terena protivnika i plasirao loptu u gol!

56‘ – Aleksić je u igri

Danijel Aleksić se konačno našao u timu Bašakšehira, koji ima veliki zaostatak.

53′ – Gol! Kopenhagen juri prolaz dalje!

Vind je postigao novi pogodak i doneo dupliranje prednosti svom timu!

51‘ – Penal za Kopenhagen!

Topal je rukom igrao u kaznenom prostoru i skrivio očigledan jedanaesterac.

46‘ – Nastavljene su utakmice…

… i čekamo golove…

45′ – Poluvreme, samo jedan gol…

Posle četvrtog minuta u Kopenhagenu mreže se nisu tresle. Očekujemo bolje predstave timova u narednih 45 minuta.

44‘ – Sjajni Višća!

Edin Višća je divno proleteo levim bokom, čak četvorica fudbalera Kopenhagena su bila pored njega, a šut je uspeo da blokira Nelson, tek u kaznenom prostoru.

42‘ – Za sada, ništa…

38‘ – Najveća šansa za Turke…

…ali, nije upućen ni udarac u gol.

30‘ – Mirno…

Pola sata igre je prošlo u Kopenhagenu i Kijevu. Bašakšehir ima inicijativu, ali nema priliku za gol, dok u prestonici Ukrajine Šahtjor održava svoj ritam i ne dozvoljava Volfsburgu da zapreti.

15‘ – U Kijevu nema golova

Šahtjor čuva prednost od 2:1 iz prvog meča i bio je ozbiljniji tim u prvih 15 minuta.

19.00 – Vredi napomenuti, Aleksić je meč počeo sa klupe za rezervne igrače, ali kako stvari stoje izvesno je da će se u nekom trenutku naći na terenu.

4′ – Kopenhagen vraća na nulu!

Prva šansa i gol! Vind je postigao gol i vratio sve na početak!

Kopenhagen – Bašakšehir 1:0 (prvi meč 0:1).