Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su posle sjajne igre nokautirali eks prvaka Španije, ekipu Barselone sa čak 8:2.

Bajern je u velikoj formi završio sezonu osvajanjem duple krune u Nemačkoj i pokazao je da ništa nije izgubio na snazi, naprotiv, prosto su pojeli Barselonu.

U prethodnoj rundi, Barselona je eliminisala ekipu Napolija (1:1 i 3:1), dok je Bajern u dva susreta bio veoma ubedljiv protiv Čelsija, (3:0, 4:1).

Ovo je inače prvi put da se Barselona i Bajern sastaju u nokaut fazi elitnog takmičenja još od 2015. godine kada su igrali u polufinalu.

Barselona je tada bila bolja, Bajern je dobio prvi meč sa 3:2, ali je u revanšu izgubio sa 3:0.

Dve godine pre toga, takođe u polufinalu, Bajern je bio bolji ukupnim rezultatom 7:0, dok su u četvrtfinalu igrali 2009. godine, tada je posle 1:1 u Minhenu, na „Kamp Nou“ bilo 4:0.

Sve detalje meča iz Lisabona mogli ste da pratize uz naš blog uživo.

LIGA ŠAMPIONA, četvrtfinale

Barselona – Bajern 2:8 (1:4)

(Alaba 7ag, Suares 57 – Miler 4, 31, Perišić 22, Gnabri 27, Kimih 63, Levandovski 82, Kutinjo 85, 89)

Mančester siti – Lion 21

Četvrtak:

Lajpcig – Atletiko Madrid 2:1 (0:0)

(Olmo 51, Adamas 88 – Feliks 71pen)

Sreda:

Atalanta – PSŽ 1:2 (1:0)

(Pašalić 27 – Markinjos 90, Čupo-Moting 90+3)

BARSELONA – BAJERN 2:8  (1:4)

Stadion: De la Luz. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strelci: Alaba u 7. (autogol) i Suares u 57. minutu za Barselonu, Miler u 4. i 31,  Perišić u 22, Gnabri u 27, Kimih u 63, Levandovski u 82. i Kutinjo u 85. i 89. minutu za Bajern.

Barselona: Ter Štegen – Semedo, Pike, Lengle, Alba – Roberto (od 46. Grizman), Buskets (od 70. Fati), De Jong – Vidal – Mesi, Suares.

Bajern: Nojer – Kimih, Boateng (od 76. Zile), Alaba, Dejvis (od 84. Ernandez) – Gorecka (od 84. Toliso), Alkantara – Gnabri (od 75. Kutinjo), Miler, Perišić (od 67. Koman) – Levandovski.

90′ KRAJ! Katastrofa Barselone, velika pobeda Bajerna!

89′ Goooooool! Čudo Bajerna, slom Barselone

Barselona je dotakla najveće dno, Bajern je postigao i osmi gol! Felipe Kutinjo se i ne raduje, u pitanju je bivši igrač Barselone. Neverovatan meč!

85′ Gooooool! Kutinjo!

Uspeo je da pogodi i Felipe Kutinjo. Kakva katastrofa Barselone.

82′ Goooool! Levandovski konačno pogodio

Levandovski je postigao gol, ali VAR proverava da li je gol regularan…Minut dva čekanja i Slovenac pokazuje na centar. Njegov 14. gol u Ligi šampiona ove sezone.

77′ Mesi u prilici

Malo smo videli od Lionela Mesija večeras, sada je imao solidnu priliku, ali je šutirao iskosa sa leve strane sa nekih desetak metara traljavo, Nojer je odbranio njegov šut.

76′ Dvostruka izmena kod Bajerna

Dve izmene u Bajernu, Gnabrija i Boatenga zamenili su u igri Felipe Kutinjo i Niklas Zile.

70′ Izmena u Barseloni

Umesto Serhija Busketsa na terenu je u timu Barselone Fati.

68′ Davno beše ta 1976. godina….

Evo podatka, Barselona nije primila pet golova u evro meču još od marta 1976. i meča sa Levskim iz Sofije (5:4).

67′ Izmena u Bajernu

Umesto strelca jednog gola, Ivana Perišića na terenu je Kingsli Koman.

65′ Barselona deluje kao razbijena vojska

Deluje da se igračima Barselone posle ovog gola jednostavno ne igra. Deluju potpuno nokautirano, demoralisano…

63′ Gooooool! Peti za Bajern

Sjajan prodor Alfonsa Dejvisa po levoj strani, prošetao se praktično do gola Barselone, poslužio kao na tacni Džošuu Kimiha koji je sa nekoliko metara samo ubacio loptu u mrežu – 2:5!

57′ Goooooool! Suares pogodio, Barselona smanjila na 2:4

Prva prilika za Barselonu u nastavku, Luis Suares je sa 13 metara iskosa sa leve strane dobro ciljao levi donji ugao i Barselona je smanjila – 2:4!

54′ Požuteo i Suares

Oštar start Luisa Suaresa na Tijagu Alkantari, nema dileme, žuti karton za Urugvajca.

53′ Levandovski pogodio… ali iz ofsajda!

Robert Levandovski je postigao pogodak, ali Skomina i pomoćnici su ga poništili zbog ofsajda.

49′ Pokušaj Perišića

Bajern vodi ubedljivo ali se ne zadovoljava prednošću. Ivan Perišić je šutirao sa 18 metara, ali pravo u ruke Ter Štegena.

46′ Setijen izvršio prvu izmenu

Prva izmena u Barseloni, umesto Serđija Roberta na terenu je u nastavku Antoan Grizman.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45+1 Kraj poluvremena!

Fantastično poluvreme, sjajan, otvoren fudbal, pregršt šansi i lekcija Bajerna Barseloni koja ima užasnih problema u odbrani.

45′ Pokušaj Suaresa

Finiš prvog dela, Luis Suares je pokušao udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali šutirao je po sredini gola, lak posao za Nojera.

42′ Žuti Boatengu

Fudbaler Bajerna Džerom Boateng zaradio je žuti karton.

38′ Opet Levandovski…

Napadač Bajerna ne odustaje. Bajern je dao četiri gola, ali njihov najbolji strelac u takmičenju još nije zatresao mrrežu.

31′ Goooool! Miler opet strelac, Bajern vodi 4:1!

Četiri gola Bajerna u pola sata, Barselona je na patosu. Centaršut sa desne strane, Miler u petercu, trzaj glavom i mreža se trese – 1:4!

28′ Umalo i 4:1

Šta se dešava sa Špancima? Nova prilika, samo minut posle primljenog gola, Levandovski je opet bio u izglednoj poziciji. Refleksna reakcija Ter Štegena sprečila je četvrti gol Bavaraca. Neverovatan fudbal večeras u Lisabonu!

27′ Goooool! Gnabri, Bajern vodi 3:1!

Golu je prethodila gužva, Levandovski se nije snašao. Potom u nastavku akcije, Langle je loše reagovao u duelu sa Seržom Gnabrijem koji je sa desetak metara šutirao u desni donji ugao – 1:3!

22′ Gooooool! Bajern opet vodi, Perišić strelac!

Gnabri je sjajno proigrao Ivana Perišića koji je utrčao po levoj strani pred gol Barselone. Šutirao je sa sedam metara iskosa, lopta je pogodila u vrh kopačke Ter Štegena i završila u pod prečkom u mreži – 1:2!

20′ Šansa za Mesija, Nojer brani

Prilika za Mesija, ništa! Sjajna odbrana Nojera-.

17′ Pokušaj Gorecke

Leon Gorecka je skočio visoko posle kornera, zahvatio loptu glavom, ali je za malo bio neprecizan. Sjajan početak meča, dva gola, četiri šanse, atomski fudbal u Lisabonu!

13′ Dve prilike za Bajern

Uzvraća Bajern, igra se potpuno otvoreno. Lengle je sprečio Gorecku u prvoj, a potom je u novoj akciji Levandovski zakasnio za malo, ostaje 1:1.

11′ Mesi se izvukao, prošao bez kartona

Faul Mesija sa leđa, oborio je protivničkog igrača, sve školski za žuti karton, ali ne i za sudiju Damira Skominu. Izvukao se Argentinac.

9′ Šta se dešava, za minut dve velike šanse za Barselonu

Za minut dve kolosalne šanse za Barselonu! Prvo je Nojer uspeo fenomenalno da zaustavi udarac Suaresa sa nekoliko metara, da bi posle kornera i gužve igrači Barselone pogodili stativu.

7′ Goooool! Barselona izjednačila

Akcija Barselone po levoj strani, Đordi Alba je centrirao, David Alaba je nespretno zahvatio loptu i lobovao Nojera – 1:1!

4′ Goooooool! Bajern vodi

Prva prava akcija prvaka Nemačke i gol. Krenula je po levoj strani, loptu je u kaznenom prostoru primio Levandovski, sjajno je odložio za Tomasa Milera koji je saa 13-14 metara bio precizan, loptu je poslao u desni donji ugao – 0:1!

3′ Prva prilika za Barselonu

Dobar prodor igrača Barselone po desnoj strani, centaršut pred gol, ali je Nojer u zadnji čas stigao da izbije loptu!

1′ Utakmica je počela

Meč uskoro počinje

Sve je spremno za početak meč na stadionu Benfike. Ko će u polufinale, Barselona ili Bajern, pitanje je sad?

Njima je četvrtfinale nešto normalno

Statistika kaže da oba tima igraju svoje 18. četvrtfinale u ovom takmičenju. Dakle, po navici.

Bez većih iznenađenja u timovima, Miler rekorder

Dva trenera su objavili manje-više očekivane timove. U timu Bajerna Tomas Miler će odigrati 113. meč u elitnom takmičenju za Bavarce. Nijedan igrač u Nemačkoj ih nije odigrao više, tako da je on sada rekorder!